i cała reszta

Zumba – radosne spalanie kalorii

Zumba – radosne spalanie kalorii

Jesteś zmęczona nudnymi zajęciami z aerobiku? Nie masz już ochoty na podnoszenie ciężarków czy bieganie na bieżni? W takim razie wybierz się na zajęcia zumby. Zobaczysz wówczas, że kalorie można spalać w radosny sposób.

Zumba to kombinacja tańca i elementów fitnessu, stworzona przez choreografa współpracującego z Shakirą, Alberto Pereza. Zajęcia zumby odbywają się w rytm gorącej muzyki latynoamerykańskiej. Tak jak większość treningów cardio, są podzielone na trzy etapy: rozgrzewkę, część główną oraz cool down. Nie obawiajcie się, że będziecie musiały zapamiętać skomplikowane kroki. Zumba opiera się na prostych ruchach, które może powtórzyć i przyswoić każdy.

Choć zumba to przede wszystkim dobra zabawa, to jednak stanowi ona także pełnowartościowy trening. Z racji tego, że taniec ten angażuje wiele partii mięśni, podczas jednych zajęć rzeźbimy całą sylwetkę i spalamy około 450 kalorii na godzinę. Dodatkowo, taneczne ruchy sprawiają, że uczymy się świadomości własnego ciała, zyskujemy większą pewność siebie, a nasz organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia.

zumba-uforiastudios

Fot. uforiastudios.com

Zumba więc przyczynia się nie tylko do poprawy naszego wyglądu, ale także pozytywnie wpływa na naszą samoocenę oraz samopoczucie. Koniecznie musicie jej spróbować!

Pokaż komentarz (1)

Komentarzy

  1. 2 marca 2015 at 21:05

    Prowadzę- mam tłumy! Polecam!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017