i cała reszta

Zielone koktajle: źródło zdrowia i piękna

Zielone koktajle: źródło zdrowia i piękna

Jeszcze kilka tygodni temu wyglądałyśmy wiosny, a tu już widać jej pierwsze sygnały. Jest coraz bardziej słonecznie, więc pora zacząć przygotowywać się na najpiękniejszą porę roku. Co powiecie na wiosenny detoks w postaci zielonych koktajli?

Nie ma bardziej korzystnych dla zdrowia i urody warzyw niż te o intensywnym, zielonym kolorze. Nie dość, że są one niskokaloryczne, to jeszcze zawierają dużo błonnika, kwasu foliowego, witaminy C oraz magnezu. Swoją barwę zaś, zawdzięczają związkowi o nazwie chlorofil. Dzięki niemu, zielone warzywa pozytywnie wpływają na wzmocnienie odporności, działają przeciwutleniająco oraz uwalniają organizm z toksyn. Właśnie z powodu tej ostatniej właściwości powinnyśmy wykorzystywać je do przygotowywania koktajli.

Swoje pierwsze zielone napoje przygotuj na bazie warzyw i owoców, a z czasem zmniejszaj ilość tych drugich na rzecz pierwszych. Możesz również do koktajli dodać łyżeczkę dobrego tłuszczu, który sprawi, że witaminy z roślin lepiej się przyswoją. A jeśli płyn wyjdzie zbyt gęsty, dolej trochę wody.

Dowolnie łącz warzywa z owocami oraz innymi dodatkami. Potrzebny będzie ci tylko blender i kulinarna wyobraźnia. A oto kilka połączeń, których możesz spróbować:

* Ogórki i truskawki

* Seler naciowy, sałata, jabłko i banan

* Jarmuż, sałata, natka pietruszki, jabłko i winogrona

*Szpinak, pomarańcza i banan (z zapachywkuchni.blogspot.com)

zielony-koktajl-2

Fot. zapachywkuchni.blogspot.com

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017