i cała reszta

Zdrowy burger?

Zdrowy burger?

Od niedawna na ulicy niemal każdego miasta możemy spotkać knajpy specjalizujące się w serwowaniu burgerów. Potrawa, która do niedawna kojarzyła się z tłustym jedzeniem oraz fast foodem, teraz stała się modna. Jaki jest fenomen burgerów? I jak je przygotować, by były smaczne i zdrowe?

Burger, to nic innego, jak rodzaj kotleta grillowanego lub smażonego, wytwarzanego z wołowiny. Choć do Stanów Zjednoczonych przywieźli go imigranci, to dopiero Amerykanie rozsławili burgera na cały świat, podając go w bułce oraz towarzystwie warzyw i sosów. Jego popularność tkwi w tym, że jest to danie syte oraz szybkie do zrobienia. Niestety, w swojej podstawowej wersji również kaloryczne i niezbyt korzystne dla zdrowia.

Aby burger był zdrowy, należy przygotować go na bazie dobrej jakości wołowiny. Jeśli zaś chcesz go nieco odchudzić, możesz zgrillować kotleta z mięsa drobiowego, a nawet warzyw. Nie kupuj także paczkowanych bułek do hamburgerów. Najlepiej upiec pieczywo samemu lub kupić pełnoziarniste ze sprawdzonej piekarni.

ogorek-deska

Dodatkowo, wzbogać swoje danie o dużą ilość warzyw. Do hamburgera świetnie pasują: sałata, pomidor, pikle, czerwona cebula. Zamiast ciężkich, majonezowych sosów, zrób swój na bazie jogurtu greckiego, ziół, czosnku oraz soli i pieprzu. Dzięki temu burger stanie się bardziej przyjazny dla zdrowia i sylwetki.

salata

Burgery nie kojarzą się już z restauracjami typu fast food i przydrożnymi barami. Teraz mogą stanowić pełnowartościowe danie, które przygotujesz w swoim domu. Będzie modnie, zdrowo i smacznie.

burger-deska-warzywa-1

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

„Rytuał Gejszy” Victoria Tsai – recenzja książki

BAFavenue14 lipca 2018

INSTAGRAM: Wygraj mega zestaw kosmetyków i książek!

BAFavenue10 czerwca 2018

Letnia kolekcja MOODO

BAFavenue24 maja 2018