i cała reszta

Zawód – kupiec

Zawód – kupiec

Świat mody nie jest zarezerwowany jedynie dla projektantów i modelek. Ma znacznie większe pole, również to marketingowe oraz biznesowe. Nic więc dziwnego, że w czasach, kiedy powstaje coraz więcej marek, narodziła się zupełnie nowa odsłona kupca.

Działalność kupca sieci multibrandowych jest prowadzona na szeroką skalę. Jego działania obejmują promocję konkretnych marek, obserwację rynku odzieżowego i reakcji klientów, kontakty pomiędzy projektantami a sklepami, dbanie o to, by towar był atrakcyjny dla nabywcy, czy też opiniowanie poszczególnych kolekcji. Praca kupca wymaga od niego nie tylko dużej wiedzy dotyczącej historii mody i materiałów, ale przede wszystkim wysoko rozwiniętych kompetencji społecznych, analitycznego umysłu, zmysłu sprzedażowego i biznesowego, a także umiejętności marketingowych.

Fot. stylebistro.com, Tiffany Hsu (Selfridges)

Fot. stylebistro.com, Tiffany Hsu (Selfridges)

W ostatnich latach to kupcy stali się najważniejszymi osobami w hermetycznym świecie mody. Choć niewidoczni dla wielbicieli marek i klientów, to jednak w dużej mierze właśnie od nich oraz ich marketingowej sprawności zależy los danych projektów. Nic jest więc zaskoczeniem, że współcześnie to kupcy są najbardziej rozpieszczani i doceniani przez designerów, sieciówki oraz dyrektorów kreatywnych wielkich domów mody. W końcu to oni zajmują się przewidywaniem trendów, a potem doskonale wiedzą, jak je sprzedać, co w tej branży jest niewątpliwym kluczem do sukcesu.

Fot. vogue.com, Sarah Rutson (net-a-porter.com)

Fot. vogue.com, Sarah Rutson (net-a-porter.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017