i cała reszta

Xylitol – naturalny cukier dla każdego

Xylitol – naturalny cukier dla każdego

Chcesz uzyskać lepsze efekty przy odchudzaniu się? Marzysz o mocnych, białych zębach, a do tego ograniczasz cukier? A może jesteś diabetykiem? Xylitol będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, jak zresztą dla każdego zwolennika zdrowego odżywiania.

Xylitol, zwany inaczej alkoholem brzozowym, to biała, krystaliczna substancja, która w smaku przypomina cukier o lekkim, miętowym aromacie. W przyrodzie jest dość rozpowszechniony, jednak występuje na ogół w małych ilościach- głównie w jagodach, niektórych owocach i warzywach. Jeśli chodzi o produkty przetworzone, xylitol można kupić najczęściej w postaci skarmelizowanego cukru, ale także gum do żucia, miętówek, past do zębów i aerozoli do nosa.

Ten naturalny produkt ma niewątpliwie kilka zalet – po pierwsze, zawiera dwa razy mniej kalorii niż zwykły cukier, a w dodatku zmniejsza łaknienie na słodycze. To jednak tylko jeden z wielu jego atutów – jest idealny dla diabetyków (dzięki wolnemu wchłanianiu się przez organizm obniża indeks glikemiczny), a także dla chorych na osteoporozę (xylitol zwiększa mineralizację, czyli przyswajanie wapna przez kości). Oczywiście naturalny słodzik jest lepszy również dla zębów; nie powoduje ani próchnicy, ani paradontozy, do których może prowadzić nadmierne spożywanie zwykłego cukru.

Co ciekawe (i niektóre gospodynie domowe doskonale o tym wiedzą) xylitol idealnie nadaje się do wypieków, szczególnie jeśli chodzi o ciasta owocowe – przede wszystkim ze względu na odporność przed działaniem wysokich temperatur.

To, jak od dzisiaj tylko Xylitol? 🙂

3 komentarze

Komentarz

  1. 15 stycznia 2015 at 16:36

    O tak! Muszę spróbować! Koniecznie!

  2. 15 stycznia 2015 at 15:09

    Ksylitol jest dodawany do m.in. gum do żucia co chroni zęby przed próchnicą 🙂 Dobre rozwiązanie

  3. 15 stycznia 2015 at 01:04

    Kurczę, jeszcze o tym nie słyszałam, a brzmi świetnie. Idealnie rozwiązanie dla mnie i mojego dziadka cukrzyka.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Let’s Play! Manifest Selfie Project

BAFavenue2 lipca 2019

Moda prosto z Włoch – Italian Collection

BAFavenue19 czerwca 2019

Klapki i sandały projektu Philippe’a Starcka dla Ipanema!

BAFavenue7 maja 2019