i cała reszta

Współczesne CV

Współczesne CV

ŹRÓDŁO: NEWSERIA.PL

Choć rynek pracy coraz częściej nas rozczarowuje, każdy zajęcia zarobkowego potrzebuje. Niestety czasami zdarza się, że jego poszukiwanie zajmuje sporo czasu. Mogą być to tygodnie, a nawet i miesiące. Teoretycznie ofert pracy nie brakuje, natomiast liczba chętnych na jedno stanowisko jest tak duża, że niestety w niektórych przypadkach, w procesie rekrutacji możesz być zupełnie niezauważona. Zmień to.

O ile estetyka i prostota w tworzeniu dokumentu jakim jest CV, ma ogromne znaczenie, o tyle zbyt duży „minimalizm”, może skreślić Cię w ciągu kilku sekund. CV to wizytówka, która musi zachęcić osobę rekrutującą, do tego aby się z Tobą skontaktowała. Dlatego postaw na coś bardziej kreatywnego niż poprawnie sformatowany tekst w Wordzie. Jeśli brak Ci inspiracji, zajrzyj do internetu – znajdziesz tam nie tylko ciekawe przykłady, ale i kreatory.

Pamiętaj też, że nie tylko Ty buszujesz na co dzień w sieci. I tak, możesz być pewna, że osoby zajmujące się rekrutacjami sprawdzą, co mówi na Twój temat „wujek” Google. Dlatego pilnuj swojego wizerunku, staraj się aby był on profesjonalny, odpowiednio zarządzany. Nie zapomnij również o kanałach social media, które nie ograniczają się jedynie do Facebooka. Mamy dzisiaj dostępnych tak wiele gotowych narzędzi, serwisów czy aplikacji, które prezentują nasze umiejętności i zainteresowania, że aż grzech z nich nie korzystać. Ponadto dobrze jest pokazywać, że bywa się w różnych ciekawych miejscach, zwłaszcza tych podnoszących kwalifikacje, a także udzielać się na forach i grupach branżowych.

Dzisiejsi rekruterzy cenią sobie przykuwające uwagę, zawierające konkretne informacje CV oraz przekazane w przystępny i nie zajmujący wiele czasu sposób próbki umiejętności i kompetencji – miejcie to na uwadze!

3 komentarze

Komentarz

 1. 5 stycznia 2016 at 20:41

  Chyba przejrzę te kreatory cv, zapowiadają się interesująco.
  Zawsze korzytałam z tego Word’owego 🙂

 2. 10 listopada 2015 at 10:22

  Dokładnie zapewne wiekszosc pracodawcow w dobie internetu nie omieszka wpisać w google naszych danych.. a wiekszosc z Nas posiada konta na portalach spolecznosciowych. Warto od czasu do czasu zrobič na swoim profilu porządek, usunąć bądz zablokować posty ktore mogą nas pogrążyć.. 🙂

 3. 10 listopada 2015 at 10:21

  Dokładnie zapewne wiekszosc pracodawcow w dobie internetu nie omieszka wpisać w google naszych danych.. a wiekszosc z Nas posiada konta na portalach spolecznosciowych. Warto od czasu do czasu zrobič na swoim profilu porządek, zablokować

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017