i cała reszta

Wpływowa Phoebe Philo

Wpływowa Phoebe Philo

Phoebe Philo określana jest jako jedna z najbardziej zdolnych projektantek europejskich. Philo urodziła się w 1973 roku. Swoją pierwszą maszynę do szycia otrzymała od rodziców na 14 urodziny i od tamtej pory moda stała się częścią jej życia, co konsekwentnie zaprowadziło ją do londyńskiej uczelni Central Saint Martins College of Art and Design, którą ukończyła w 1996 roku.

Po studiach rozpoczęła swoją pracę w domu mody Chloé jako asystentka Stelli McCartney. Jej ciężka praca zaowocowała w końcu posadą dyrektor kreatywnej Chloé, którą objęła w 2001 roku. Philo stała na czele marki przez 5 lat, a potem odeszła, by zrobić sobie przerwę w życiu zawodowym i zająć się rodziną.

Fot. Vogue UK

Fot. Vogue UK

Dwa lata później, Philo powróciła do biznesu w wielkim stylu, zostając dyrektor kreatywną francuskiego domu mody Céline. Przy sterach Céline stoi do tej pory, osiągając coraz to większe sukcesy. Jej projekty chwalone są za niekonwencjonalność, przekraczanie schematów i powracanie do dawnych form. Philo potrafi być bardzo różnorodna w swojej artystycznej wizji, a jej kolekcje pokazują, że lubi eksperymentować, ma poczucie humoru i nie znosi nudy. Na swoim koncie posiada zarówno projekty bardzo eleganckie i proste, ale także zaskakujące, jak chociażby płaszcz uszyty z torebek na zakupy.

Fot. Celine

Fot. Celine

Philo w 2014 została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi na rzecz mody, a magazyn Time umieścił ją na liście 100 najbardziej wpływowych osób.

Pokaż komentarz (1)

Komentarzy

  1. Pingback: Céline bez Phoebe Philo? – BAFavenue

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

„Rytuał Gejszy” Victoria Tsai – recenzja książki

BAFavenue14 lipca 2018

INSTAGRAM: Wygraj mega zestaw kosmetyków i książek!

BAFavenue10 czerwca 2018

Letnia kolekcja MOODO

BAFavenue24 maja 2018