i cała reszta

Wolimy brunetów

Wolimy brunetów

Kanony piękna oraz poczucie estetyki zmienia się wraz z modą i upływającym czasem. Są jednak elementy stałe, a przynajmniej te utrzymujące się nieco dłużej niż przeciętnie. Z pewnością należy do nich opinia, że Polki zdecydowanie częściej zawieszają oko na brunetach, niż blondynach. Co potwierdza badanie przeprowadzone przez portal matrymonialny MyDwoje, który zapytał o to około 500 ankietowanych singielek w badaniu „Jaki typ męskiej urody uważasz za najatrakcyjniejszy?”.

Z analizy wyników ankiety można wysunąć następujące wnioski – singieki z serwisu aż w 70% deklarują zainteresowanie brunetami. Ale grupa ta dzieli się na dwie mniejsze – jedna z nich woli mężczyzn z ciemną oprawą, ale jasną karnacją (36%), a 34% interesuje się jednak bardziej południowym typem urody. Z najmniejszym procentem zainteresowania (13%), znalazł się typ środkowoeuropejski, czyli jasnobrązowe włosy, niebieskie oczy i jasna cera.

A co z blondynami i słowiańskimi korzeniami? Raczej nie przepadamy za nim, aż tak mocno, jak panowie (uważają, że blondynki generalnie są bardziej atrakcyjne). Zaledwie 11% spytanych, mówi o zainteresowaniu. Jeszcze gorzej jest w przypadku urody celtyckiej (Anglik czy Irlandczyk), nordyckiej czy azjatyckiej – wszystkie z nich miały zaledwie po 2 % zwolenniczek.

Okazuje się, że panie mają zgoła odmienny gust niż panowie. Prawdopodobnie mężczyźni wybierają blondynki, gdyż kojarzą się im one z łagodnością, subtelnością. Jasna skóra jest synonimem nieskalaności, niewinności. Natomiast kobiety szukają panów silnych, odważnych, pewnych siebie, a ciemna karnacja kojarzy się z przygodą, siłą przebicia i sprawnością (również w sprawach męsko-damskich) oraz zdecydowaniem. A takich cech Panowie raczej u kobiet unikają i boją się ich.
Na szczęście Polacy reprezentują wiele typów urody, dlatego każda kobieta może znaleźć partnera, który przyciągnie jej spojrzenie, a później będzie mógł zaprezentować swoje wnętrze.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Meet Beauty Conference 2018

BAFavenue24 kwietnia 2018

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018