LifeStyle

Właściwości oleju lnianego

Właściwości oleju lnianego

Zdrowotne właściwości oleju lnianego znane są już od starożytności, co również potwierdzają najnowsze badania. Nie jest on jednak idealny. Dłuższa kuracja nieoczyszczonym olejem lnianym może działać na niekorzyść organizmu. Wszystko przez zawarte w nim szkodliwe dla człowieka substancje takie, jak: amigdalina, limaryna, grupa cyjankowa czy pestycydy. Po kilkunastu latach badań nad nasionami lnu, naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego firmy FLC Pharma znaleźli na to rozwiązanie. Dzięki wynalezionej i opatentowanej przez nich technologii, pozbawili olej lniany niezdrowych substancji i tym samym, uzyskali najczystszą formę bioestrów kwasów omega-3 (ALA), 6 i 9, czyli wszystko to, co w oleju lnianym najlepsze. 

Olej lniany to bezapelacyjnie jeden z najzdrowszych olejów. Swoje cudowne właściwości zawdzięcza bardzo wysokiej, wręcz nieporównywalnej z innymi olejami, zawartości kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3. Szczególnie ważna jest tutaj duża zawartość kwasu alfa-linolenowego (ALA), który jest jedynym, niezbędnym dla naszego organizmu kwasem z grupy omega-3.

Dodatkowo, olej lniany charakteryzuje się niespotykaną proporcją między kwasem omega-3, a omega-6. W przybliżeniu wynosi ona 1:4, podczas gdy w przypadku innych olejów mamy proporcje dokładnie odwrotne. Nadmiar omega-6 jest o tyle niebezpieczny, że powoduje niskonatężeniowe stany zapalne w organizmie, które jak wykazują badania, są podłożem wielu chorób cywilizacyjnych (m.in. miażdżyca, zawał serca, udar mózgu, nadciśnienie, cukrzyca i choroby nowotworowe). Podczas gdy kwasy tłuszczowe omega-6 inicjują stany zapalne, kwasy omega-3, a więc bogactwo oleju lnianego, w naturalny sposób je hamują i zwalczają.

Przez to, że len absorbuje wszelkie zanieczyszczenia z otoczenia, wytwarzany z niego olej posiada w sobie wiele szkodliwych na dłuższy okres czasu składników. Doskonale wiedzą o tym rolnicy, którzy w celu oczyszczenia gleby pod inne uprawy, zasiewają pola właśnie lnem. Pestycydy, amigdalina, limaryna oraz grupa cyjankowa to substancje niezwykle szkodliwe, których naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego postanowili się  pozbyć. W wyniku kilkunastu lat badań opatentowali najnowszą technologię oczyszczania oleju lnianego. W atmosferze beztlenowej uzyskali bioestry kwasów tłuszczowych omega-3 (ALA), 6 i 9 w najczystszej postaci. W ten sposób powstały suplementy Omegaregen®, które są więc esencją i najczystszą postacią oleju lnianego, który stosowany nawet przez długi okres czasu nie zagraża nam ani trochę, a nawet wręcz przeciwnie! :)

Mat. prasowe

Mat. prasowe

 

Obecnie na rynku dostępne są trzy warianty produktu Omegaregen®:

  1. Original, cena: 49 zł/ 250 ml
  2. Skin Care, cena: 75 zł/ 250 ml
  3. Cardio, cena: 65 zł/ 250 ml

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

LifeStyle

Więcej w kategorii LifeStyle

wroclawkie-zoo-akwarium-GLOWNE

Wrocławskie ZOO – album

BAFavenue12 lipca 2017
morskieoko-glowne-bafavenue

Zakopane w 2 dni – album

BAFavenue9 lipca 2017
kosmetyczka-wakacyjna-1

Jak zorganizować wakacyjną kosmetyczkę?

BAFavenue4 lipca 2017