i cała reszta

VITKAC – najbardziej luksusowe centrum handlowe

VITKAC – najbardziej luksusowe centrum handlowe

Najbardziej ekskluzywne centrum handlowe w Polsce to oczywiście VITKAC!

Mieszczący się w Warszawie dom mody, został otwarty 19 listopada 2011 roku. Skupia największe i najbardziej luksusowe marki odzieżowe oraz wyposażenia wnętrz (głównie są to włoskie meble). Na ostatnim piętrze, z którego widać przepiękną panoramę Warszawy, usytuowana została restauracja, bar, Vinoteka oraz Delikatesy.

To tam zostały otwarte pierwsze polskie butiki światowych domów mody tj. Lanvin, Bottega Veneta, Louis Vuitton czy Gucci. Te niezwykłe salony uzupełnia multibrandowy sklep Likus Concept Store, w którym znajdziemy najnowsze kolekcje luksusowych marek i znanych na całym świecie projektantów, tj. Maison Martin Margiela, Alexander Wang, Alexander McQueen, Stella McCartney, Balmain, Celine, Chole, Givenchy, Viktor&Rolf oraz wielu, wielu innych.

vitkac-lanvin

Butik Lanvin (VITKAC)

Bottega Veneta (VITKAC)

Bottega Veneta (VITKAC)

 

Skąd wzięła się nazwa domu mody? Całkiem niedaleko, bo na Brackiej 23, mieszkał jeden z najbardziej intrygujących polskich artystów – Stanisław Ignacy Witkiewicz, pseudonim Witkacy. I to właśnie na jego cześć nazwano tak najbardziej luksusową świątynię konsumpcji w Polsce, a możliwe, że w całej Europie środkowo-wschodniej. Natomiast nie jest to jedyny wątek symboliczny i historyczny, do którego można się odwołać. Vitkac mieści się na skrzyżowaniu ulicy Brackiej z Alejami Jerozolimskimi. Miejsce nie jest przypadkowe, gdyż to właśnie na ul. Brackiej w okresie międzywojennym znajdowały się najbardziej ekskluzywne butiki, marki i towary (nie tylko polskie!) tamtego okresu. VITKAC jest więc kontynuacją kupieckiej i jednocześnie luksusowej tradycji tej ulicy.

VITKAC

VITKAC

 

Miejsce z pewnością warte odwiedzenia, niekoniecznie w celach stricte zakupowych. 😉 A Wy byłyście na Brackiej? 🙂

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017