i cała reszta

Trening wibracyjny – co to?

Trening wibracyjny – co to?

Trening wibracyjny (Power Plate) należy do tych, którym jedni są wręcz zachwyceni, inni zaś sceptycznie nastawieni. Czym tak na prawdę charakteryzuje się trening wibracyjny i jakie rezultaty dzięki niemu możemy osiągnąć?

Trening wibracyjny odbywa się na specjalnej maszynie wytwarzającej drganie, które wzmacnia efektywność wykonywanych ćwiczeń. Może ono być o różnej częstotliwości i mocy. Oprócz spalania tkanki tłuszczowej, pozbywamy się dzięki niemu cellulitu, a także wzmacniamy pracę mięśni i poprawiamy ich wytrzymałość. Do korzyści treningów wibracyjnych, z pewnością zaliczyć można również modelowanie sylwetki i jej ujędrnienie.

Cały trening trwa 30 minut, podzielony jest na 3 serie 10 minutowe, na różne części ciała. Mówi się, że 10 minut treningu wibracyjnego, odpowiada efektom godzinnego treningu tradycyjnego. Niezwykle ważny jest dobór ćwiczeń oraz odpowiednio zbilansowana dieta, wtedy znacznie szybciej osiągniemy pożądane efekty.

Przyrządy Power Plate możemy spotkać na siłowniach i w klubach fitness. Często podczas wykonywania ćwiczeń możemy liczyć na instruktora prowadzącego zajęcia, albo pomoc trenera danej placówki, choć nie jest to konieczne. Urządzenia do treningów wibracyjnych dysponują trenerem wirtualnym.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

piekne-targi-vol2

Piękne Targi vol. 2

BAFavenue21 września 2017
probki-bafavenue

Mit o większej skuteczności i intensywności próbek

BAFavenue19 września 2017
rozdanie

Wrześniowe #rozdanie na Instagramie

BAFavenue12 września 2017