i cała reszta

Tess Munster – aktywistka i modelka XXL

Tess Munster – aktywistka i modelka XXL

Plus size w świecie mody to rozmiary 38-42, czyli można rzec takie, które noszą statystyczne Polki. Jednak o Tess Munster trudno powiedzieć, że jest modelką plus size. Znacznie lepszym określeniem będzie XXL.

tess-munster-z

Tess już jako nastolatka miała poważne problemy z nadwagą. Ze względu na swój wygląd, dziewczyna była szykanowana i szybko zakończyła swoją edukację. Już wtedy próbowała znaleźć agencję, która zainteresowałaby się nią jako „większą” modelką, jednak bezskutecznie. Tess nie poddała się jednak i nadal pozostawała blisko mody. Przez kilka lat pracowała jako wizażystka, stylistka fryzur oraz dyrektor kreatywna pokazów.

W 2011 roku Tess założyła bloga, od którego tak naprawdę wszystko się zaczęło. Mimo swoich 120 kilogramów, prezentowała na nim zdjęcia w bardziej lub mniej zakrytych stylizacjach, zawsze z nienagannym makijażem i pozytywnym przekazem. Już wtedy zdarzało się jej współpracować przy sesjach zdjęciowych, jednak rozgłos zyskała dopiero dzięki zorganizowaniu akcji na Instagramie. Pod hashtagiem #effyourbeautystandards ukryła inicjatywę, która miała zwrócić uwagę na standardy urody kreowane przez media. Tess sprzeciwiła się twierdzeniu, że jedynie w szczupłym ciele można czuć się dobrze. Zachęcała wszystkich, by za pomocą tego hashtagu wyrażali akceptację własnej osoby, bez względu na noszony rozmiar.

Tess-Munster-Steal-Her-Style

Modelka swoją dobrą energią zarażała czytelników bloga i zdobywała rzesze fanów w mediach społecznościowych. To właśnie z powodu tej internetowej popularności została zauważona przez agencję MiLK, z którą kilka dni temu podpisała kontrakt. To prawdziwa rewolucja! Nigdy wcześniej żadna agencja nie związała się z modelką o rozmiarze 52 oraz tak niewielkim wzroście (165 centymetrów). Nic dziwnego, że włoski Vouge dwa lata temu umieścił Tess wśród 10 najbardziej wypływowych modelek plus size. Ten sen właśnie się dla niej spełnia.

tess-munster-4

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Warsztaty Fotograficzne dla blogerek i influencerek w MARSZALSTUDIO – sprawozdanie 🤪

BAFavenue23 kwietnia 2019

Warsztaty fotograficzne dla blogerek i influencerek

BAFavenue4 marca 2019

Warsztaty Beauty Healthy Lifestyle – 19.01.2019

BAFavenue3 lutego 2019