i cała reszta

Terry O’Neill

Terry O’Neill

Początkowo występował jako muzyk jazzowy, jednak bardzo szybko okazał się mistrzem w zupełnie innej dziedzinie- fotografii. Do dziś znany jest na całym świecie jako artysta uwieczniający w obiektywie największe ikony popkultury i mody.

Urodził się w 1936r., w Londynie; swoją karierę rozpoczął od działalności muzycznej, jednak już wkrótce zasłynął jako fotograf za sprawą oryginalnego zdjęcia, przedstawiającego Ministra Spraw Zagranicznych Zjednoczonego Królestwa, Raba Butlera, śpiącego na lotnisku.

Wkrótce po publikacji, w latach 60., O’Neill stał się ulubieńcem elit. Na swoich zdjęciach uwieczniał m.in. Beatlesów, Rolling Stonesów, Eltona Johna, Audrey Hepburn, a nawet Winstona Churchilla czy rodzinę królewską. Jego fotografie szybko stały się znane na całym świecie, a on sam został okrzyknięty jednym z najbardziej genialnych artystów w swym fachu. Brytyjczyk uważa, że swój sukces zawdzięcza głównie swojemu podejściu w pracy z modelem- O’Neill stara się zawsze najpierw poznać osobę, która będzie mu pozowała, a nawet zaprzyjaźnić się z nią.

Backyard Beatles

The Beatles

Audrey-Hepburn-terry-oneill.jpg

Audrey Hepburn

Elton-jhon-terry-oneill

Elton Jhon

Fotograf wciąż jest aktywny zawodowo; udowodnił to zrealizowaną w październiku zeszłego roku sesją dla kampanii organizowanej przez KappAhl, gdzie współpracował m.in. z polsko-szwedzką aktorką i modelką Izabellą Scorupco.

izabella-scorupco-terry-oneill-kapp-ahl-2

Izabella Scorupco dla Kapp Ahl

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna

BAFavenue29 stycznia 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017

KONKURS Halloween z Golden Rose! WYNIKI

BAFavenue24 listopada 2017