i cała reszta

Suplementy diety dla cierpliwych

Suplementy diety dla cierpliwych

Ostatnio panuje wręcz szał na suplementy diety, które wbrew pozorom nie czynią cudów. Zatem czy warto je spożywać?

Suplementy diety mogą mieć różne formy. Najczęściej przyjmują postać tabletek, herbatek ziołowych albo produktów naturalnych, jak np. sok z aloesu. To co należy podkreślić już na samym początku – suplementy diety nie są lekami, są środkami spożywczymi. Dlatego, choć oczywiście mogą wykazywać pewne właściwości, nie wyleczą nas, nie uzdrowią, nie sprawią, że z dnia na dzień stanie się cud. Mimo tego, warto skonsultować ich stosowanie z lekarzem. Nadmiar pewnych witamin, związków i mikroelementów, niekoniecznie służy zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Przyjmowane suplementy mogą również wchodzić w interakcje np. z przyjmowanymi lekami i wywoływać niepożądane skutki uboczne. Dlatego taka konsultacja jest niezwykle istotna. Nie należy również bezgranicznie ufać reklamom i sięgać po niesprawdzone środki, albo podejmować decyzję o ich zakupie bez wcześniejszego rozpoznania.

Aby suplementy diety działały muszą być odpowiednio dobrane do organizmu i jego potrzeb, prawidłowo i regularnie przyjmowane oraz stosowane przez określony czas. Oprócz spożywania suplementów należy również zadbać o dietę, ruch oraz odpoczynek od pracy.
Pierwsze efekty takiej suplementowej kuracji można zauważyć po kilku miesiącach, dlatego z pewnością jest to alternetywa dla osób cierpliwych i konsekwentnych.

Pokaż komentarze (2)

Komentarz

  1. 19 marca 2016 at 10:04

    Używam suplementów, ale staram się nie przesadzać – i nigdy nie używam tych, co to ponoć cuda czynią….. – preparaty witaminowe, kwasy Omega, obecnie preparaty uodparniające, czasem Q10…ot, standard.
    Bo wszystko dobre, co z umiarem :)m

  2. 15 marca 2016 at 18:02

    Z suplementami nie ma co przesadzać!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

piekne-targi-vol2

Piękne Targi vol. 2

BAFavenue21 września 2017
probki-bafavenue

Mit o większej skuteczności i intensywności próbek

BAFavenue19 września 2017
rozdanie

Wrześniowe #rozdanie na Instagramie

BAFavenue12 września 2017