Uroda

Sprawdzone sposoby łagodzenia oparzeń słonecznych

Sprawdzone sposoby łagodzenia oparzeń słonecznych

Mimo ostrzeżeń dermatologów i innych lekarzy, nadal zdarzają się przypadki nieprzestrzegania zasad zdrowego opalania oraz oparzeń słonecznych. Jak można je skutecznie załagodzić? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów.

Pierwszym objawem oparzenia jest rumień, a następnie pojawia się pieczenie i ból. Jeśli oparzenie jest dość silne, dolegliwości bólowe mogą okazać się nie do zniesienia. Wówczas ukojenie przyniosą okłady oraz prysznic. Należy jednak pamiętać, że oparzona skóra jest niezwykle rozgrzana, a więc nie powinniśmy brać lodowatej kąpieli. Woda ma być chłodna, a nie bardzo zimna. Niestety, ta metoda ma jedynie chwilowe działanie.

Bardzo popularnym rozwiązaniem są okłady z jogurtu naturalnego, kefiru lub maślanki. Rzeczywiście, jeśli po powrocie do domu odczujemy, że na naszym ciele wystąpiły oparzenia słoneczne, a w lodówce mamy któryś z tych produktów, warto go użyć. W ten sposób załagodzimy pieczenie oraz nawilżymy skórę.

W przypadku oparzeń słonecznych, warto szczególnie zadbać o natłuszczenie skóry. W tym celu należy kilka razy dziennie bardzo tłustymi kremami lub balsamami smarować poparzoną część ciała.

Można również postawić na gotowe produkty apteczne. Wybierz te z dodatkiem allantoiny, która ma właściwości kojące, przeciwzapalne i zadziała regenerująco.

Jeśli doraźne sposoby nie pomogą albo od razu zauważysz, ze poparzenie jest silne, wystąpiły na jego powierzchni bąble, a ty czujesz się bardzo źle i masz podwyższoną temperaturę, natychmiast udaj się do lekarza!

2 komentarze

Komentarz

  1. 6 lipca 2015 at 10:55

    Okłady z jogurtu, kefiru najlepsze !!! 🙂

  2. 6 lipca 2015 at 10:25

    Natłuszczanie przede wszystkim!
    Ja po opalaniu używam bardzo dużo oliwki, super natłuszcza skórę 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

Więcej w kategorii Uroda

Shinybox MAJ 2019

BAFavenue2 lipca 2019

Absolutny MUST HAVE! JOICO Defy Damage – recenzja

BAFavenue20 czerwca 2019

Spring Kiss by Shinybox – kwiecień 2019

BAFavenue21 maja 2019