i cała reszta

Solarium – zdrowie i zasady korzystania

Solarium – zdrowie i zasady korzystania

Wydawałoby się, że solarium to doskonały sposób na opaleniznę: szybko, tanio i przyjemnie. A mimo to, lekarze kategorycznie odradzają wizyty w solarium. Dlaczego?

Nie da się ukryć, że nadmierne i nieodpowiedzialne korzystanie z solarium zwiększa ryzyko zachorowań na czerniaka złośliwego, przyspiesza wiotczenie skóry oraz przesusza ją, a także powoduje przebarwienia i oparzenia. Ponadto, istnieje szereg przeciwskazań, z którymi należy się zapoznać przed pójściem do gabinetu. Z całą pewnością, solarium muszą unikać kobiety w ciąży, osoby zażywające światłoczułe leki, używające kremów z retinolem, będące chore na serce, nerki, tarczyce, mające nadciśnienie tętnicze. To tylko niektóre czynniki eliminujące, a jest ich zacznie więcej, dlatego zanim skorzystasz z możliwości sztucznej opalenizny, skonsultuj się z dermatologiem.

Jeśli nie chcesz sobie zaszkodzić, musisz przede wszystkim wybrać sprawdzony gabinet. Zanim położysz się na łóżku do opalania, sprawdź jego czystość i  zapytaj o eksploatację lamp. Pamiętaj, że pracownicy salonów powinni być w stanie rzeczowo odpowiedzieć na twoje pytania. Po drugie, zadbaj o ochronę skóry, oczu oraz ust. Ciało posmaruj kremem z filtrem, usta balsamem, a na oczy załóż okulary. Co więcej, ogranicz korzystanie z solarium co najwyżej do kilku razy w roku. Nie zapominaj, że zdrowie jest najważniejsze!

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017