i cała reszta

Sok brzozowy

Sok brzozowy

Sok z brzozy, zwany inaczej oskołą, od lat praktykowany w medycynie naturalnej, staje się obiektem zainteresowania coraz szerszego grona odbiorców. Wszystko za sprawą swych szerokich właściwości.

O tym, że warto pić sok brzozowy wiedzieli już nasi dawni przodkowie. Oskoła znajdowała dawniej zastosowanie jako „naturalna aspiryna” za sprawą pochodnych kwasu salicylowego znajdującego się w soku. Aby uzyskać pożądany efekt należało jednak wypić dużą ilość płynu; mikroelementy i składniki mineralne stanowią jedynie 5% zawartości soku.

Sok z brzozy to również dobre źródło różnych pierwiastków śladowych, niezwykle potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu; mowa o potasie, magnezie, wapnie, żelazie i fosforze– a to wszystko naraz i bez przyjmowania dodatkowych witamin czy suplementów diety! To także główny powód narastającej mody na powrót do naturalnych płynów.

Oprócz składników mineralnych i dodatkowej porcji witamin sok brzozowy może być dobrym rozwiązaniem na wiele chorób. Łagodzi bóle reumatyczne (w tym wypadku najlepsza jest maść z uzyskana z oskoły), zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych, oczyszcza organizm ma działanie przeciwwirusowe. Jednym słowem- samo zdrowie.

Co ciekawe, sok ten znajduje również zastosowanie w kosmetyce jako naturalny tonik!

Sok można zakupić w sklepach spożywczych (tych z szerszą i ciekawszą ofertą), albo w sklepach z żywnością ekologiczną. Możnago również pozyskać samodzielnie.

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017