i cała reszta

Skrawek Nieba. Poradnik Nieporadny

Skrawek Nieba. Poradnik Nieporadny

O niezwykłej działalności Jacka Pikuły dowiedziałam się niedawno. Stało się tak pewnie dlatego, że gdy wszystko „to” działo się, ja byłam dzieckiem i nie bardzo wtedy takie wiadomości do mnie docierały.

Jacek Pikuła pojawił się w moim życiu wraz z reportażem, który poleciał podczas wieczornych newsów. I to chyba musiało być jakieś zrżądzenie losu, bo TV w domu nie mam, a tego typu programy oglądam raz na 2-3 tygodnie. I trafiłam akurat na ten. Słysząc skróconą do kilku zdań historię człowieka tak oddanego ludziom i jednocześnie przez nich tak zapomnianego, bardzo się zdziwiłam, zawiodłam i wzruszyłam jednocześnie.

Jak się okazało bezdomny człowiek, który kiedyś właśnie bezdomnymi i dziećmi z biednych rodzin się opiekował, przez ostatnie lata poświęcał się pisaniu książki opartej na wspomnieniach, która została już wydana, a więc mogłam ją kupić i przeczytać. I to właśnie takiej formy pomocy ten człowiek oczekiwał. Więc zrobiłam to.  Skrawek Nieba. Poradnik Nieporadny trafił i w moje ręce.

Książka piękna i jak zapewne się domyślacie, nie chodzi tutaj o ilustracje, styl czy wypasione wydanie. Raczej o kawał życia w służbie drugiemu. O to jak zrobić coś, gdy nie ma się prawie nic. Jak nie poddawać się, nawet gdy wydaje się, że wszystko jest stracone. Jak prosić o pomoc i jak jej udzielać. Przepiękne wspomnienia, świetne przykłady i niezwykle poruszająca opowieść, która jest w rzeczywistości żywymi wspomnieniami.

Zachęcam Was gorąco do zakupu książki i jej przeczytania. Nie tylko pomożecie, ale dzięki tej książce również wiele zrozumiecie i się nauczycie. Śledźcie również fanpage’a autora, gdzie znajdziecie więcej informacji o nim samym, książce oraz coraz częściej organizowanych eventach.

skrawek-nieba-poradnik-niesporadny-jacek-pikula-2

3 komentarze

Komentarz

  1. 7 czerwca 2017 at 19:55

    Wciągająca recenzja 🙂 Ja mogę polecić książkę „Zatrzymać Dzień”. Opisuje prawdziwą historię. Różni się znacznie od zwykłych książek. Po jej przeczytaniu człowiek czuje, że Świat jest o wiele lepszy niż się obecnie może wydawać. Najlepsza książka jaką dotąd czytałam. Warto ją przeczytać!

    • 7 czerwca 2017 at 20:16

      🙂 Cieszę się. Dziękuję za polecenie, na pewno skorzystam! 🙂

  2. Pingback: Fragmenty z drogi

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Let’s Play! Manifest Selfie Project

BAFavenue2 lipca 2019

Moda prosto z Włoch – Italian Collection

BAFavenue19 czerwca 2019

Klapki i sandały projektu Philippe’a Starcka dla Ipanema!

BAFavenue7 maja 2019