i cała reszta

Savage Beauty w Londynie

Savage Beauty w Londynie

Wystawa Savage Beauty to wszystkie projekty Alexandra McQeen’a, które powstały od 1992 roku, czyli od chwili kiedy pokazał swoją dyplomową kolekcję w Central St. Martins. Ostatnie dzieła pochodzą z nieskończonej kolekcji na sezon jesień/zima 2010. Składa się ona z przeszło 100 kreacji oraz 70 dodatków pochodzących z archiwów projektanta i z jego prywatnych zbiorów.

Wystawa ta jest nie tylko opowieścią o jego życiu, ale też hołdem dla całej jego twórczości i inspiracją dla kolejnych pokoleń. Jest też wypełnieniem woli zmarłego, który chciał, by cały jego majątek i dobytek został przeznaczony na stypendia, granty i cele naukowe dla studentów szkoły Central Saint Martins.

Po raz pierwszy pokazano ją w 2011 roku w nowojorskim MET. Łącznie wystawę obejrzało 662 tys. osób. Była to najchętniej odwiedzana wystawa w całej, 140– letniej historii tego muzeum!

AlexanderMcQueen-exhibition-NY

Savage Beauty, NY MET

AlexanderMcQueen-exhibition-NY-2

Savage Beauty, NY MET

 

Chcąc uhonorować tak zdolnego projektanta, londyńskie Victoria & Albert Museum zdecydowało się na udostępnienie również u siebie wystawy „Savage Beauty”. Będzie ona dostępna od 14 marca do 19 lipca 2015 roku. Bilety są dostępne już w sprzedaży i kosztują 16 funtów.

AlexanderMcQueen-exhibition-2

 

Londyn to miejsce szczególne dla Alexandra McQueen’a. To tutaj dorastał, to tutaj zostało jego serce i to stąd czerpał inspiracje. Był jednym z najwybitniejszych projektantów na świecie. W 2010 roku popełnił samobójstwo.

 

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna

BAFavenue29 stycznia 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017

KONKURS Halloween z Golden Rose! WYNIKI

BAFavenue24 listopada 2017