i cała reszta

Sacai – japońska estetyka i pokora

Sacai – japońska estetyka i pokora

Sacai to dość młoda marka, którą w 1999 roku zapoczątkowała projektantka Chitose Abe.

Abe już jako mała dziewczynka miała styczność z szyciem ubrań. Jej mama była krawcową, co z pewnością miało wpływ na talent, umiejętności oraz fascynację tej projektantki. Abe więc nie tyko potrafi tworzyć kreatywne projekty, ale także potem sama je szyje. Posiada kompletną wiedzę o tym biznesie, co może być jednym z powodów sukcesu jej własnej marki

W kolekcjach sygnowanych przez Sacai wyraźnie widać japońską duszę i estetykę. Są one odniesieniem do spokoju, pokory oraz uwielbienia zarówno tradycji, jak i nowoczesności. Projekty Sacai są więc takie, jaka jest Japonia: klasyczne, ale odświeżone o innowacyjne spojrzenie.

Sacai SS 2015

Sacai SS 2015

Ubrania projektowane przez Abe utrzymane są w stonowanej kolorystyce. Często występują czerni, szarości, granaty, biele, a także czerwienie. Designerka inspiruje się przede wszystkim tym, co ją otacza, czyli codziennym życiem współczesnej Japonii, dlatego też jej projekty są gotowe do noszenia.

Chitose Abe zaskoczyła ostatnio swoją współpracą z firmą Nike (TUTAJ). W marcu pojawiła się pierwsza część kolekcji, a w czerwcu pojawi się jej letnia kontynuacja. Marka Sacai udowadnia więc, że w modzie nie istnieją żadne granice, których nie dałoby się pokonać. I robi to z typowym dla Japonii wdziękiem oraz gustem.

Sacai FW 2015/16

Sacai FW 2015/16

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

„Rytuał Gejszy” Victoria Tsai – recenzja książki

BAFavenue14 lipca 2018

INSTAGRAM: Wygraj mega zestaw kosmetyków i książek!

BAFavenue10 czerwca 2018

Letnia kolekcja MOODO

BAFavenue24 maja 2018