i cała reszta

Rola Witaminy D

Rola Witaminy D

Mat. prasowe Vitrum

Witamina D do tych popularnych raczej nie należy, co zdecydowanie nam nie służy. Ma ona bowiem bardzo dobry wpływ na organizm, a szczególnie na prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, prawidłowy rozwój komórek, jak i utrzymanie w zdrowiu kości i mięśni.

Nasza skóra ma zdolność do wytwarzania witaminy D pod wpływem promieni słonecznych, których niestety w Polsce nie mamy wystarczająco wiele, a to skutkuje zbyt małym jej poziomem w organizmie. Badania wskazują, że blisko 90% społeczeństwa ma niedobór witaminy D! Występujące u większości z nas braki należy uzupełniać poprzez odpowiednią dietę i suplementację.

opakowanie_kapsułki_rzut_z_góry_Vitrum5

Mat. prasowe Vitrum

Witamina D jest istotnym elementem profilaktyki związanej z chorobami cywilizacyjnymi. Znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na raka, osteoporozę, depresję, eliminuje problemy hormonalne, a nawet zespół napięcia przedmiesiączkowego.

Pamiętajmy, że dbanie o siebie nie ogranicza się jedynie do pielęgnacji zewnętrznej. Znacznie ważniejszą kwestią, jest troska o organizm. Jeśli zapewnimy mu wszystkie niezbędne do funkcjonowania związki i witaminy, będzie utrzymywał nas w zdrowiu. Niestety spożywane posiłki nie zawsze mają odpowiedni ich skład, dlatego warto wspomagać się suplementami.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

„Rytuał Gejszy” Victoria Tsai – recenzja książki

BAFavenue14 lipca 2018

INSTAGRAM: Wygraj mega zestaw kosmetyków i książek!

BAFavenue10 czerwca 2018

Letnia kolekcja MOODO

BAFavenue24 maja 2018