i cała reszta

Rola Witaminy D

Rola Witaminy D

Mat. prasowe Vitrum

Witamina D do tych popularnych raczej nie należy, co zdecydowanie nam nie służy. Ma ona bowiem bardzo dobry wpływ na organizm, a szczególnie na prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, prawidłowy rozwój komórek, jak i utrzymanie w zdrowiu kości i mięśni.

Nasza skóra ma zdolność do wytwarzania witaminy D pod wpływem promieni słonecznych, których niestety w Polsce nie mamy wystarczająco wiele, a to skutkuje zbyt małym jej poziomem w organizmie. Badania wskazują, że blisko 90% społeczeństwa ma niedobór witaminy D! Występujące u większości z nas braki należy uzupełniać poprzez odpowiednią dietę i suplementację.

opakowanie_kapsułki_rzut_z_góry_Vitrum5

Mat. prasowe Vitrum

Witamina D jest istotnym elementem profilaktyki związanej z chorobami cywilizacyjnymi. Znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na raka, osteoporozę, depresję, eliminuje problemy hormonalne, a nawet zespół napięcia przedmiesiączkowego.

Pamiętajmy, że dbanie o siebie nie ogranicza się jedynie do pielęgnacji zewnętrznej. Znacznie ważniejszą kwestią, jest troska o organizm. Jeśli zapewnimy mu wszystkie niezbędne do funkcjonowania związki i witaminy, będzie utrzymywał nas w zdrowiu. Niestety spożywane posiłki nie zawsze mają odpowiedni ich skład, dlatego warto wspomagać się suplementami.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

piekne-targi-vol2

Piękne Targi vol. 2

BAFavenue21 września 2017
probki-bafavenue

Mit o większej skuteczności i intensywności próbek

BAFavenue19 września 2017
rozdanie

Wrześniowe #rozdanie na Instagramie

BAFavenue12 września 2017