i cała reszta

Rajstopy czy pończochy – co powinna wybrać Panna Młoda?

Rajstopy czy pończochy – co powinna wybrać Panna Młoda?

Każda przyszła Panna Młoda staje w obliczu wielu wyborów – począwszy od sali czy sukni ślubnej, poprzez dobór odpowiedniej fryzury czy bukietu ślubnego, na dodatkach kończąc. Bielizna przyszłej żony jest jednym z istotniejszych – to ona dopełnia całości stroju, dobrze dobrana dodaje pewności siebie. Kiedy będziemy już w posiadaniu idealnego kompletu pozostanie nam dylemat – pończochy czy rajstopy? Jest on niekiedy bardzo trudny ponieważ oprócz wygody, każda z nas chce się czuć wyjątkowo elegancko i zmysłowo w tym szczególnym dniu.

 

Niezależnie od miesiąca, na który zaplanowane jest wesele należy oprócz temperatury panującej za oknem kierować się własną wygodą i preferencjami przy wyborze bielizny ślubnej. Pamiętajmy, że zestaw, który wybierzemy czyli suknia, buty czy bielizna będą nam towarzyszyć przez kilkanaście godzin – od przygotowań w domu aż do końca hucznej zabawy.

 

Zmysłowość vs. wygoda – czy muszę wybierać?

Obecnie producenci posiadają szeroką gamę bielizny, również ślubnej. Przyszła Panna Młoda ma do wyboru kilka rozwiązań, który na pewno uda jej się dopasować do fasonu sukni i własnej sylwetki, uwzględniając oczywiście komfort użytkowania.  Zamiast tradycyjnych rajstop możemy zdecydować się na pończochy samonośne lub do pasa – preferowane przez osoby, które na co dzień nie mają doświadczenia w noszeniu pończoch i obawiają się ich zsuwania.

 

Na chłodniejsze dni

W sezonie zimowym ze względu na niską temperaturę chętniej wybierane będą rajstopy. Dodatkową korzyścią będzie możliwy do osiągnięcia efekt wymodelowanej sylwetki – odpowiednio dobrane potrafią wysmuklić nogi czy spłaszczyć brzuch. Niektóre modele nie posiadają zaznaczonej górnej części majteczkowej czy linii palców – dzięki temu nie będą się odznaczać nawet pod najbardziej dopasowaną suknią oraz pozostaną niezauważalne gdy Panna Młoda postanowi zmienić buty na mniej zabudowane podczas wesela.

 

Gdy za oknem upał

W sezonie letnim zdecydowanie wygrywają pończochy – zapewniając Pannie Młodej  piękną prezencję, ale również niezmiernie istotny w gorące dni komfort.  Dla wielu przyszłych mężatek wystarczającym argumentem za ich wyborem jest niezwykle seksowny i podkreślający kobiece walory wygląd a temperatura jest jedynie dodatkowym czynnikiem decydującym o wyborze tego fasonu.

O czym pamiętać przy wyborze odpowiedniej bielizny ślubnej:

  • Kolor – przy wyborze trzeba się kierować dopasowaniem do koloru sukni ślubnej, uwzględniając przy tym jej długość (w przypadku kreacji krótkich lub półdługich wybieramy kolor naturalny lub beż).
  • Fason – dobrze dobrana bielizna nie powinna odznaczać się pod suknią ślubną. Szczupłe osoby mogą  zdecydować się na pończochy samonośne, przy pełniejszych kształtach bardziej polecane są pończochy do pasa z uwagi na większy wybór rozmiarów. W zestawieniu z odpowiednim pasem są w stanie ukryć niedoskonałości i wymodelować sylwetkę. Przy wyborze pasa należy zwrócić uwagę na elastyczność – tak aby przy siadaniu nie uszkodzić ani jego ani pończoch.
  • Cena – choć przed ślubem wydatków nie brakuje należy pamiętać, że zakup odpowiednio dobranej bielizny to inwestycja i nie należy na nim zbytnio oszczędzać. Dobrze dobrana bielizna ma zapewnić komfort i elegancki wygląd przyszłej Pannie Młodej przez wiele godzin a także sprawić, że będzie się prezentowała zmysłowo i pewnie podczas nocy poślubnej.
easyfiore

Mat. prasowe Fiore

Podsumowując

Pamiętajmy, że wybór odpowiedniej bielizny ślubnej jest równie istotny jak zakup sukni czy butów – to ona dopełnia całość stroju a także decyduje o komforcie psychicznym i fizycznym Panny Młodej. Dobrze dobrana bielizna jest jak druga skóra – niezauważalna w ciągu dnia i eksponująca nasze walory w nocy. Proces wyboru warto rozpocząć jak tylko zdecydujemy się na suknię ślubną. Różne propozycje rajstop i pończoch dla przyszłej Panny Młodej przygotowała między innymi marka Fiore – easyfiore.com.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Moda prosto z Włoch – Italian Collection

BAFavenue19 czerwca 2019

Klapki i sandały projektu Philippe’a Starcka dla Ipanema!

BAFavenue7 maja 2019

Sukienki sportowe — stylizacje

BAFavenue7 maja 2019