i cała reszta

Raf Simons i nowoczesna kobieta Diora

Raf Simons i nowoczesna kobieta Diora

Raf Simons urodził się i wychowywał w belgijskiej rodzinie. Ani jego ojciec, ani matka nie zajmowali się modą, nie mieli również żadnych konotacji z artystami. Dla Rafa jedynym związkiem ze sztuką stał się sklep z płytami. Zresztą, muzyka inspiruje go do tej pory.

Jako młody chłopak, Simons zainteresował się wzornictwem przemysłowym. Idąc tym tropem, ukończył Industrial Design and Furniture Design i stał się projektantem mebli. Swoją prawdziwą misję dostrzegł dopiero na Paris Fashion Week w 1991 roku. Wtedy to po raz pierwszy był świadkiem pokazu mody. To wydarzenie zainspirowało go tak mocno, że sam postanowił iść w tym kierunku.

Jako projektant znany był z minimalizmu, abstrakcyjnych form, nowoczesnego podejścia. Specjalizował się głównie w kolekcjach męskich, w których widoczne było jego wizjonerstwo oraz rockowy pazury. Dlatego też, kiedy w 2012 roku ogłoszono, że Simons zostaje dyrektorem kreatywnym Diora, światy mody nie krył zdziwienia i przerażenia. Niewielu dawało mu wówczas szansę.

dior-cruise-2016-fashion-show

Dior SS 2015

Simons jednak już swoją pierwszą kolekcją udowodnił, że jest odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu. Projektami powrócił do absolutnej klasyki i korzeni marki, oddając w ten sposób hołd jej założycielowi, Christianowi Diorowi. Ani jego pierwsza kolekcja, ani późniejsze nie zawiodły znawców i zwolenników tego domu mody. W swoich projektach wykorzystuje kobiecość typową dla Diora nadając jej nowoczesności.

Dior FW 2015/16

Dior FW 2015/16

Dior FW 2015/16

Dior FW 2015/16

Dior FW 2015/16

Dior FW 2015/16

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

ksiazki-dla-urody

Książki dla urody – którą kupić?

BAFavenue7 sierpnia 2017
prezenty-do-50pln-flatlay

Kilka pomysłów na udany prezent babski do 50 zł

BAFavenue31 lipca 2017
konkurs-wakacyjny-instagram-baf

Wakacyjny #konkurs na Instagramie

BAFavenue24 lipca 2017