i cała reszta

Pu-erh – pogromca tłuszczu i nie tylko

Pu-erh – pogromca tłuszczu i nie tylko

Nie wszyscy go lubią, ale większość z nas docenia jego zbawienny wpływ na metabolizm. Mało kto potrafi sobie wyobrazić dietę odchudzającą bez Pu-erha. Mówi się o nim pogromca tłuszczu ponieważ bardzo skutecznie wpływa na metabolizm, ale to nie wszystkie zalety tej herbaty.

Pu-erh to herbata czerwona, której uprawy rozpoczęto w Chinach na prowincji Junnan, jeszcze za czasów dynastii Tang czyli ok. 1700 r. p.n.e. Herbata ta długo pozostawała w swojej ojczyźnie i w zasadzie nawet dzisiaj najwięcej pije się jej w Azji. Zapewne jest to spowodowane  jej specyficznym naparem.

Herbata czerwona to liście tych samych krzaków, co herbata czarna, jednak różnią się one od siebie procesem produkcji. Herbata czerwona przechodzi krótszy proces fermentacji. Na pół sfermentowane liście herbaty mają swoje znaki szczególne – kolor naparu, ziemisty zapach i specyficzny smak. Bakterie, które wytwarzają się podczas tego procesu skutecznie wspomagają przemianę materii, najczęściej przyspieszając ją. Herbata działa na organizm oczyszczająco, pozbywając się z niego toksyn. Dodatkowo obniża cholesterol oraz ciśnienie krwi, tym samym ma dobry wpływ na układ krążenia. Zawiera wiele potrzebnych naszemu organizmowi związków i minerałów tj. wapno, potas, magnez, żelazo czy fluor, który chroni nasze zęby przed próchnicą. Wszystkie te właściwości mają wpływ na polepszenie samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Dlatego Pu-erh jest tak bardzo doceniany przez coraz większą rzeszę fanów.

Nie wszystkim może odpowiada smak i zapach tej herbaty, jednak trzeba przyznać, że jej właściwości mogą być ogromnym wsparciem  diety, każdej, a nie tylko tej odchudzającej.

 

5 komentarzy

Komentarzy

 1. 7 grudnia 2014 at 13:49

  Musze koniecznie spróbowac tej herbaty 🙂

 2. 17 listopada 2014 at 01:03

  A ja piłam dość długo czerwoną herbatkę, ale bez wyraźnych rezultatów. Może to była jakaś podróba??!! Wasz artykuł sprawił, że powrócę do picia Pu-erh, tylko z pewnością kupię ją z pewnego źródła.

 3. 15 listopada 2014 at 22:58

  Stosowałam podczas odchudzania – na poczatku czułam wstręt , potem polubiłam ten smak i tak mi zostało :)))

 4. 11 listopada 2014 at 15:21

  Nie wiedziałam,jakie ma właściwości czerwona herbata, ale teraz z chęcią ją wypróbuję.

 5. 30 października 2014 at 16:44

  uwielbiam Pu-erh 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Let’s Play! Manifest Selfie Project

BAFavenue2 lipca 2019

Moda prosto z Włoch – Italian Collection

BAFavenue19 czerwca 2019

Klapki i sandały projektu Philippe’a Starcka dla Ipanema!

BAFavenue7 maja 2019