Uroda

Przyczyny powstawania zmarszczek

Przyczyny powstawania zmarszczek

Choć mogłoby się wdawać, że przyczyna powstawania zmarszczek jest oczywista i jedyna, to niestety jest to błędne myślenie. Cera w tym samym wieku może wyglądać różnie, a duży wpływ na jej kondycję mamy na nią my same. Odpowiednia pielęgnacja i ochrona skóry to podstawa.

Przyczyn starzenia się skóry i tym samym powstawania zmarszczek jest co najmniej kilka. Jest nią oczywiście wiek. Przekraczając 25 rok życia skazane jesteśmy na znaczne spowolnienie procesów syntezy kolagenu, a co za tym idzie, coraz mniej elastyczną, matową i wiotką skórę. Coraz słabsze sieci kolagenu to nie tylko słabnące naturalne rusztowanie, ale i coraz słabsza skuteczność składników aktywnych, które w dużej mierze, po wniknięciu w głąb skóry osiadają właśnie na włóknach kolagenowych. Powstawanie zmarszczek, to również naturalne następstwo pracy mięśni twarzy. Tak zwane zmarszczki mimiczne powstają w miejscach, gdzie pracują one najbardziej intensywnie, czyli np. na czole, w kącikach oczu, albo niedaleko ust. Niezwykle istotną kwestią jest również ochrona skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promienie UV czy wolne rodniki. Przy wyborze kosmetyków należy więc zwracać uwagę na zawartość filtrów i składników, które mogą zapewnić przeciwdziałanie oraz ochronę.

Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, których składniki pomagają wydłużyć młodzieńczy wygląd cery. Są nimi np. kolagen, kwas hialuronowy, retinol, czy oleje naturalne.

Pokaż komentarz (1)

Komentarzy

  1. 30 stycznia 2016 at 23:06

    U mnie już jest ten wiek, w którym trzeba zadbać o skórę, bo niestety drobne zmarszczki dały już o sobie znać. Wydaje mi się, że tendencję do szybkiego starzenia dziedziczymy też po swoich rodzicach, kobiety po matkach. :)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

Więcej w kategorii Uroda

shinybox-beauty-school-4

Beauty School by ShinyBox

BAFavenue23 września 2017
evree-kremy-do-rak-cannabis

Evree na legalu czyli kremy do rąk z olejkiem cannabis

BAFavenue22 września 2017
biolove-olejek-do-demakijazu

Demakijaż z olejkiem BIOLOVE Kontigo

BAFavenue21 września 2017