Uroda

Przyczyny powstawania zmarszczek

Przyczyny powstawania zmarszczek

Choć mogłoby się wdawać, że przyczyna powstawania zmarszczek jest oczywista i jedyna, to niestety jest to błędne myślenie. Cera w tym samym wieku może wyglądać różnie, a duży wpływ na jej kondycję mamy na nią my same. Odpowiednia pielęgnacja i ochrona skóry to podstawa.

Przyczyn starzenia się skóry i tym samym powstawania zmarszczek jest co najmniej kilka. Jest nią oczywiście wiek. Przekraczając 25 rok życia skazane jesteśmy na znaczne spowolnienie procesów syntezy kolagenu, a co za tym idzie, coraz mniej elastyczną, matową i wiotką skórę. Coraz słabsze sieci kolagenu to nie tylko słabnące naturalne rusztowanie, ale i coraz słabsza skuteczność składników aktywnych, które w dużej mierze, po wniknięciu w głąb skóry osiadają właśnie na włóknach kolagenowych. Powstawanie zmarszczek, to również naturalne następstwo pracy mięśni twarzy. Tak zwane zmarszczki mimiczne powstają w miejscach, gdzie pracują one najbardziej intensywnie, czyli np. na czole, w kącikach oczu, albo niedaleko ust. Niezwykle istotną kwestią jest również ochrona skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promienie UV czy wolne rodniki. Przy wyborze kosmetyków należy więc zwracać uwagę na zawartość filtrów i składników, które mogą zapewnić przeciwdziałanie oraz ochronę.

Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, których składniki pomagają wydłużyć młodzieńczy wygląd cery. Są nimi np. kolagen, kwas hialuronowy, retinol, czy oleje naturalne.

Pokaż komentarz (1)

Komentarzy

  1. 30 stycznia 2016 at 23:06

    U mnie już jest ten wiek, w którym trzeba zadbać o skórę, bo niestety drobne zmarszczki dały już o sobie znać. Wydaje mi się, że tendencję do szybkiego starzenia dziedziczymy też po swoich rodzicach, kobiety po matkach. 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

Więcej w kategorii Uroda

Totalne złuszczenie stóp – Nivelazione EKSPRESOWA GŁADKOŚĆ Profesjonalny zabieg złuszczający do stóp

BAFavenue15 marca 2018

Create Your Style by ShinyBox – jubileuszowe pudełko Schwarzkopf

BAFavenue8 marca 2018

Seria tołpa:* estetic w codziennej pielęgnacji

BAFavenue6 marca 2018