i cała reszta

Proste i sprawdzone sposoby na lepszą organizację czasu

Proste i sprawdzone sposoby na lepszą organizację czasu

Bardzo wiele z nas żyje w tak zwanym „niedoczasie”. Staramy się być idealnymi pracownicami, szefami, matkami, żonami… Poznaj więc proste sposoby na lepszą organizację czasu, które uczynią twoje życie łatwiejszym.

  1. Kalendarz tradycyjny. Nawet jeśli jesteś zwolenniczką nowoczesnych technologii, nic nie zastąpi tradycyjnego kalendarza. Najbardziej praktyczny kalendarz to ten, który na każdej kartce ma osobny dzień. Dzięki temu, będziesz mogła swobodnie i punkt po punkcie zaplanować swoją dzienną listę rzeczy do zrobienia.
  2. Kalendarz w telefonie. Dobrze, jeśli papierowy kalendarz zostanie uzupełniony o telefoniczny. Nie zapomnisz wówczas o czymś, co jest naprawdę ważne, ponieważ sygnał alarmu cię o tym zawiadomi. Jeśli nie chcesz przeoczyć wizyty u lekarza, telefonu do klienta albo urodzin koleżanki, zapisz to w elektronicznym kalendarzu.
  3. Notes. Na bieżąco zapisuj plany i działania jakie musisz podjąć w ramach konkretnych projektów, a także wszystkie pytania, pomysły i rozwiązania. Mając taką skarbnicę wiedzy w jednym miejscu, zaoszczędzisz czas nie tylko na szukaniu tych wszystkich „złotych myśli”, ale i ten, który musiałabyś poświęcić na wymyślanie pewnych rzeczy na bieżąco, albo przypominania sobie godzinami, np. tego, jak dokładnie brzmiało zdanie do wstępu sprawozdania, które kilka dni temu tak ładnie ułożyło ci się w głowie.notes-biurko
  4. Aplikacja na telefon – Any.Do. Niezwykle intuicyjna w obsłudze aplikacja,  za której pomocą zaplanujesz sobie rzeczy do zrobienia danego dnia, tygodnia, miesiąca. Dzięki Any.DO już nigdy nie zapomnisz o tym, co masz zrobić. Aplikacja ta codziennie wita cię miłym słowem i pomaga w planowaniu. Jest niezastąpiona.
  5. Co możesz zrobić w 3 minuty, zrób od razu. Często odkładamy na później rzeczy, które tak naprawdę nie wymagają wiele czasu. Potem, pod koniec dnia albo tygodnia, robi się ich stos i nie wiemy w co ręce włożyć. Od dzisiaj wszystko, co zajmie ci góra 3 minuty, zrób od razu. Zarejestruj się do lekarza, odpowiedz na maila, wynieś naczynia z pokoju. To proste!

Pokaż komentarz (1)

Komentarzy

  1. 20 kwietnia 2015 at 14:49

    świetny wpis,na pewno skorzystam.:)

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna

BAFavenue29 stycznia 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017

KONKURS Halloween z Golden Rose! WYNIKI

BAFavenue24 listopada 2017