Jak zrobić porządek w szafie?

Chyba wszystkie zgodzicie się, że w naszych szafach zbyt często panuje nieporządek i niekoniecznie jest on spowodowany niewyprasowanymi, niepoukładanymi ubraniami, a zbyt dużą ich ilością. W szafach przetrzymujemy ciuchy, których nie nosimy, są zniszczone albo do nas nie pasują.

Jak uporządkować szafę? Przede wszystkim pamiętajcie o wymianie zawartości szafy na sezon letni i zimowy, pozbywając się wtedy ubrań, które niepotrzebnie zajmują nam miejsce, a i tak nosić ich nie będziemy. Takie ubrania najlepiej zapakować w worki próżniowe i upchnąć gdzieś wysoko, gdzie nie będą Ci przeszkadzały. Niestety porządkowanie szafy nie może opierać się jedynie na przesuwaniu z miejsca na miejsce jej zawartości. Żeby zapanował ład musimy się niektórych rzeczy pozbyć. Czego? Na przykład rzeczy, które kupiłaś pod wpływem emocji, nie czujesz się w nich dobrze, albo nie są dobre jakościowo. Wyrzuć również wszystkie ubrania zmechacone, przetarte, zaplamione i te z dziurkami też. Ubrania, które leżały w szafie dość długo przymierz i sprawdź czy nie są za duże, albo za małe. Jeśli tak będzie, to również się ich pozbądź. Ich trzymanie nie ma sensu, bo nawet jeśli oversize jest teraz na czasie, to fasony tych ubrań są inaczej skrojone i niestety nie będziesz wyglądała w tym dobrze i modnie. Ubrania przyciasne natomiast nigdy nie będą wyglądały elegancko i z klasą, więc nie ma sensu ich trzymać.

Co zachować i warto mieć? Przede wszystkim zadbaj, aby w Twojej szafie pojawiły się ubrania bazowe tj. koszulki, sweterki, bluzy, rurki, spodnie w kant itp. Wszystkie dobre jakościowo. To elementy garderoby nie wychodzące z użytku i mody. Warto, żeby były wieloletniego użytku, a więc bardzo dobrej jakości. W szafie zostają wszystkie perełki, nawet najbardziej odważne i zwariowane. Jak wiemy moda co jakiś czas powraca, więc na pewno będziesz jeszcze miała okazję tą rzecz założyć, a wtedy zrobisz jeszcze lepsze wrażenie niż dotychczas.

Co dalej? Uporządkuj swoją szafę, układając ubrania w określony sposób. Najlepszy to ten z podziałem na asortyment i kolory, dzięki temu dokładnie widzisz co w danej chwili w szafie się znajduje i co możesz ze sobą zestawić. Aby zachować porządek nie wrzucaj do szafy brudnych ubrań. Po prasowaniu od razu rozwieszaj lub składaj zgodnie z nadanym ładem.

Co zrobić z rzeczami, które w szafie już swojego miejsca nie znajdą? Możesz je np. rozdać rodzinie, koleżankom czy oddać na jakąś zbiórkę dla potrzebujących. Drugą opcją jest zorganizowanie wyprzedaży. To co zarobisz, wydasz na uzupełnienie szafy. 😉

5 odpowiedzi do “Jak zrobić porządek w szafie?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *