Uroda

Pielęgnacja dłoni i paznokci od A do Z

Pielęgnacja dłoni i paznokci od A do Z

Mogłoby się wydawać, że pielęgnacja dłoni i paznokci to nie jest zbyt trudne zadanie. Nic bardziej mylnego! To właśnie ta część naszego ciała jest codziennie narażona nie tylko na warunki atmosferyczne, ale i inne, niekorzystne czynniki, jak chociażby detergenty do sprzątania czy płyny do mycia naczyń. Dowiedz się więc, jak zadbać o dłonie i wykonać perfekcyjny manicure.

Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby każdego dnia kilkukrotnie smarować ręce kremem regenerującym i nawilżającym. Krem wsmaruj również w paznokcie, ponieważ one także potrzebują odżywienia. Używaj takiego nawilżającego preparatu po każdym umyciu rąk oraz wszystkich pracach domowych. Po drugie, nigdy nie zapominaj o nałożeniu rękawiczek przed sprzątaniem i myciem naczyń.

kremy-do-rak-cpr-evree

Cztery Pory Roku ok. 4 zł, Evree ok. 9 zł

Paznokcie, oprócz kremu, potrzebują wzmocnienia w postaci odżywki. Zarówno w drogeriach, jak i w aptekach znajdziesz ich szeroki wybór. Używaj ich regularnie, dzięki czemu twoje paznokcie będą zawsze prezentowały się nienagannie.

odzywki-do-paznokci-evree-cpr-wibo

Od lewej: Cztery Pory Roku ok. 10 zł, Wibo ok. 5,50 zł, Evree ok. 15 zł, Cztery Pory Roku ok. 11 zł

Kiedy już zadbasz o odpowiednie nawilżenie dłoni i paznokci, czas przejść do manicure’u. Jeśli nie potrafisz go wykonać samodzielnie, udaj się na wizytę do kosmetyczki. Cena klasycznego manicure’u to około 30-40 złotych. Dzięki takiej wizycie zobaczysz, jak go poprawnie zrobić i będziesz mogła powtórzyć tę czynność w domu.

Zabieg rozpocznij od bardzo dokładnego zmycia resztek poprzedniego lakieru. Następnie spiłuj paznokcie, wypoleruj je oraz odsuń skórki. Potem nałóż bazę lub odżywkę. Poczekaj aż wyschnie i pomaluj paznokcie dwukrotnie, aby kolor nigdzie nie przebijał. I gotowe!

lakiery-mywacz-baza-wibo-cpr-pronails

Od lewej: Wibo ok. 5,50 zł, ProNails (mbgonline.pl 25 zł), Cztery Pory Roku ok. 10 zł

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

Więcej w kategorii Uroda

Sposób na alergie kontaktowe. Pielęgnacja skóry serią Metalscreen NUEV

BAFavenue31 grudnia 2018

Shiny Christmas by ShinyBox

BAFavenue27 grudnia 2018

Testuję maseczki w płachcie z mojaazja.eu

BAFavenue17 grudnia 2018