Uroda

Pielęgnacja dłoni i paznokci od A do Z

Pielęgnacja dłoni i paznokci od A do Z

Mogłoby się wydawać, że pielęgnacja dłoni i paznokci to nie jest zbyt trudne zadanie. Nic bardziej mylnego! To właśnie ta część naszego ciała jest codziennie narażona nie tylko na warunki atmosferyczne, ale i inne, niekorzystne czynniki, jak chociażby detergenty do sprzątania czy płyny do mycia naczyń. Dowiedz się więc, jak zadbać o dłonie i wykonać perfekcyjny manicure.

Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby każdego dnia kilkukrotnie smarować ręce kremem regenerującym i nawilżającym. Krem wsmaruj również w paznokcie, ponieważ one także potrzebują odżywienia. Używaj takiego nawilżającego preparatu po każdym umyciu rąk oraz wszystkich pracach domowych. Po drugie, nigdy nie zapominaj o nałożeniu rękawiczek przed sprzątaniem i myciem naczyń.

kremy-do-rak-cpr-evree

Cztery Pory Roku ok. 4 zł, Evree ok. 9 zł

Paznokcie, oprócz kremu, potrzebują wzmocnienia w postaci odżywki. Zarówno w drogeriach, jak i w aptekach znajdziesz ich szeroki wybór. Używaj ich regularnie, dzięki czemu twoje paznokcie będą zawsze prezentowały się nienagannie.

odzywki-do-paznokci-evree-cpr-wibo

Od lewej: Cztery Pory Roku ok. 10 zł, Wibo ok. 5,50 zł, Evree ok. 15 zł, Cztery Pory Roku ok. 11 zł

Kiedy już zadbasz o odpowiednie nawilżenie dłoni i paznokci, czas przejść do manicure’u. Jeśli nie potrafisz go wykonać samodzielnie, udaj się na wizytę do kosmetyczki. Cena klasycznego manicure’u to około 30-40 złotych. Dzięki takiej wizycie zobaczysz, jak go poprawnie zrobić i będziesz mogła powtórzyć tę czynność w domu.

Zabieg rozpocznij od bardzo dokładnego zmycia resztek poprzedniego lakieru. Następnie spiłuj paznokcie, wypoleruj je oraz odsuń skórki. Potem nałóż bazę lub odżywkę. Poczekaj aż wyschnie i pomaluj paznokcie dwukrotnie, aby kolor nigdzie nie przebijał. I gotowe!

lakiery-mywacz-baza-wibo-cpr-pronails

Od lewej: Wibo ok. 5,50 zł, ProNails (mbgonline.pl 25 zł), Cztery Pory Roku ok. 10 zł

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

Więcej w kategorii Uroda

tolpa-borowina-kosmetyki-flatlay

Czym jest borowina i jakie ma właściwości?

BAFavenue20 sierpnia 2017
apis-natural-cosmetics-hydrozelowy-tonik-wygladzajacy

Cudo! Hydrożelowy tonik wygładzający z kwasem hialuronowym Apis Natural Cosmetics

BAFavenue16 sierpnia 2017
mugler-angel-muse-edp-commercial-bafavenue

O zapachu MUGLER Angel Muse EDP

BAFavenue13 sierpnia 2017