Uroda

Piękny i zdrowy uśmiech? Zacznij od szczotkowania!

Piękny i zdrowy uśmiech? Zacznij od szczotkowania!

Choć każdy z nas używa szczoteczki i pasty do zębów kilka razy dziennie, to niestety nie zawsze częstotliwość ich mycia idzie w parze z jakością. A szkoda, bo przecież to właśnie profilaktyka jest najskuteczniejszą walką z próchnicą, która jest dzisiaj tak powszechna.

Wielu z nas uważa, że jak szczotkujemy często, mocno i szybko, to z pewnością dobrze oczyszczamy i chronimy zęby przed tworzącą się płytką nazębną. Nic bardziej mylnego. Tej, z pozoru prostej czynności, powinniśmy poświęcać znacznie więcej uwagi. Zbyt energiczne szczotkowanie, nieodpowiednio dobranym włosiem może mieć kiepskie skutki zarówno dla uzębienia, jak i dziąseł. Może powodować:

–       krwawienie dziąseł,

–       ścieranie szkliwa,

–       odsłanianie szyjek zębów,

–       ubytki klinowe.

Jak prawidłowo szczotkować zęby? Wiedząc, że większość osadu powstaje przy dziąśle, właśnie w tym miejscu należy ustawić szczoteczkę ukośnie, pod kątem 45 stopni. Połowa główki szczoteczki powinna znajdować się na brzegu dziąsła, a druga połowa na powierzchni zębów. Tak ustawioną szczoteczką czyścimy zęby małymi, okrężnymi ruchami z niewielkim naciskiem.

Nie należy również zapominać o właściwej szczoteczce. Jeśli posiadasz wrażliwe dziąsła zapomnij o twardym włosiu. Ważna jest również jego gęstość oraz sposób rozmieszczenia na główce szczoteczki, która także nie pozostaje bez znaczenia. Jej wielkość nie powinna utrudniać Ci dostępu do bardziej ukrytych szczelin międzyzębowych.

Mat. prasowe Curaprox

Mat. prasowe Curaprox

szotkowanie-rzadkie-wlosie-rys

Mat. prasowe Curaprox

Wbrew pozorom szczotkowanie oraz rodzaj szczoteczki, mają naprawdę ogromne znaczenie dla prawidłowej higieny i ogólnego stanu uzębienia, dlatego należy się do tej czynności przykładać.

Szczoteczki-CURAPROX-1-gama-CS-5460

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

Więcej w kategorii Uroda

Lekki i wzmacniający szampon Vianek – seria fioletowa

BAFavenue15 lutego 2018

Sztuczne rzęsy z fibry Mystik Warsaw

BAFavenue11 lutego 2018

Vianek seria przeciwstarzeniowa – Eliksir do twarzy z witaminą C vs. Serum do twarzy z koenzymem Q10

BAFavenue9 lutego 2018