i cała reszta

Pestycydy – jak się przed nimi bronić?

Pestycydy – jak się przed nimi bronić?

Każda z nas wiele razy słyszała o pestycydach. Już samo to słowo zapala w naszej głowie światełko ostrzeżenia. I słusznie, tylko czy naprawdę zdajemy sobie sprawę z tego, czym są pestycydy, jak wpływają na nasze zdrowie oraz jak z nimi walczyć?

Pestycydy to środki ochrony roślin, których zadaniem jest eliminacja szkodliwych organizmów żyjących na polach uprawnych, lasach oraz w zbiornikach wodnych. Brzmi całkiem niegroźnie, jednak środki te są bardzo toksyczne i nieselektywne, co znaczy, że wszędzie tam, gdzie się pojawią zwalczają nie tylko niepożądane organizmy, ale także wszystkie inne, co doprowadza do dewastacji ekosystemu.

marchewka

Pestycydy mają szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka. Oprócz tego, że mogą prowadzić do poważnych zatruć pracowników gospodarstw rolnych, to dostają się do organizmów konsumentów za pomocą żywności, powodując bóle głowy, wymioty, biegunki, a także przyczyniając się do powstania nowotworów.

Pestycydy w codziennej diecie należy zwalczać. Po pierwsze, powinnaś myć wszystkie owoce i warzywa kupione w sklepie, obierać je ze skórek oraz z zewnętrznych liści. Po drugie, jeśli to możliwe, kupuj artykuły spożywcze od sprawdzonych dostawców ekologicznej żywności. Gospodarstwa z organicznym certyfikatem nie używają szkodliwych środków ochrony roślin. Po trzecie zaś, załóż swój przydomowy czy balkonowy ogródek, gdzie sama wyhodujesz pomidory, ogórki, rzodkiewki i szczypiorek.

Choć całkowite uniknięcie kontaktu z pestycydami jest praktycznie niemożliwe, to jednak te rozwiązania pomogą ci w dużym stopniu się przed nimi obronić.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Klapki i sandały projektu Philippe’a Starcka dla Ipanema!

BAFavenue7 maja 2019

Sukienki sportowe — stylizacje

BAFavenue7 maja 2019

Warsztaty Fotograficzne dla blogerek i influencerek w MARSZALSTUDIO – sprawozdanie 🤪

BAFavenue23 kwietnia 2019