i cała reszta

PEPITKA!

PEPITKA!

W modzie prawie wszystko już było. Trendy powracają bowiem do nas jak bumerang. Pamiętacie stare filmy z lat 30., 40. i 50. oraz stroje, fryzury i dodatki aktorek z tamtych czasów?

Dziś mamy dla was jakże modną i ciekawą a zarazem bez wątpienia ponadczasową PEPITKĘ! Nazywali ją „psim zębem” lub „kurzą stopką”- jedno jest pewne jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych deseni w historii mody. Łączy w sobie tradycję z nowoczesnym, wyrafinowanym stylem. Potrafi być elegancka, casualowa, sportowa, wieczorowa, poważna lub zabawna. To zadziwiające, jak bardzo niezwykły jest ten prosty z pozoru wzór, jak wiele ma odsłon i jak istotną rolę odgrywa we współczesnym designie.

Największy rozkwit popularności „pied-de-poule” przypadł na lata 20-te i trwał do lat 50-tych XX wieku. Wkrótce pepitka przestała być tylko i wyłącznie wzorem tekstylnym, ale stała się czymś więcej – uniwersalnym symbolem graficznym kojarzonym z luksusem i elegancją. Świadczył o tym chociażby fakt, że Dior opakował swoje pierwsze perfumy Miss Dior 1947 roku w pudełko z tą charakterystyczną kratką.

Zmagania projektantów na tym polu trwają po dziś dzień, a ich wyobraźnia nie zna granic. I kiedy wydawało by się, że o pepitce powiedziano już wszystko, pojawia się np. kolekcja Alexandra Mcqueen’a, która wprowadza zupełnie nową jakość i cała gra z konwencjami zaczyna się od nowa…

alexander-mcqueen-2

Fot. Alexander McQueen

W tym roku nie przemija fascynacja tym deseniem, jest on idealny i wyjątkowy. Pepitka po krótkim romansie z kolorami, wróciła w wielkim stylu i to do tych czarno-białych korzeni. Jest, była i będzie nieoceniona. Ten deseń nosiły już wielkie gwiazdy szklanego ekranu, sceny muzycznej, nasze matki, a teraz nosimy je również MY.

Wzór ten może mieć różną wielkość i różnie też może być zestawiany, wygląda bardzo elegancko i stylowo, ale może również przybierać formę sportową i bardziej luźną. Nosimy go głównie jesienią i zimą ze względu na kolor czerni i bieli. Idealnie pasuje do sukienek, szali, spodni, płaszczy i torebek. Zestawiony osobno, albo z czernią, albo z bielą wygląda zawsze idealnie. Do tego deseniu należy jednak dobierać, albo czarne buty, albo białą torebkę nie eksperymentując zanadto. Dla większość jest to wzór z pazurem, który zyskał miano KLASYKI nic dziwnego jego prekursorką i ogromną wielbicielką była również COCO CHANEL.

 

5 komentarzy

Komentarzy

 1. 11 stycznia 2015 at 10:48

  Motyw pepitki na sukienkach czy torebkach – miodzio 😉

 2. 10 stycznia 2015 at 22:10

  Motyw pepitki bardzo wpadł mi w gust. Uwielbiam 🙂

 3. 24 listopada 2014 at 19:37

  Osobiście uwielbiam motyw pepitki na ubraniach 🙂

 4. 24 listopada 2014 at 16:18

  Kocham i uwielbiam!

 5. 22 listopada 2014 at 17:58

  Uwielbiam pepitkę jest zawsze w modzie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

„Rytuał Gejszy” Victoria Tsai – recenzja książki

BAFavenue14 lipca 2018

INSTAGRAM: Wygraj mega zestaw kosmetyków i książek!

BAFavenue10 czerwca 2018

Letnia kolekcja MOODO

BAFavenue24 maja 2018