i cała reszta

Olivier Rousteing – rewolucjonista

Olivier Rousteing – rewolucjonista

Olivier Rousteing to doskonały przykład spełnienia amerykańskiego snu. Pierwsze miesiące swojego życia Olivier spędził w domu dziecka, ale został adoptowany przez parę Francuzów. Dorastał w Bordeaux, i choć zawsze lubił szyć, to początkowo rozpoczął studia prawnicze. Szybko z nich zrezygnował i wyjechał do Paryża, aby uczyć się w prywatnej szkole projektowania ESMOD.

Olivier-Rousteing-scianka

Fot. BFANYC.com

Nie ukończył szkoły, ale to nie przeszkodziło mu w karierze. Przez kilka lat pracował jako asystent Christophe’a Decarnina, dyrektora kreatywnego domu mody Balamin, a po jego odejściu w 2011, sam objął tę funkcję. Jego niezwykły talent oraz zmysł do biznesu sprawiły, że Balmain, mimo światowego kryzysu, powiększyło swoje zyski o kilkanaście procent.

Rousteing nie próbował naśladować ani swojego poprzednika, ani innych dyrektorów kreatywnych marki. Sprawił, że kobieta Balmain stała się taka jak on: silna, pewna siebie, zdecydowana, a przede wszystkim rewolucyjna i odważna. W swoich projektach chętnie łączy elegancję z nonszalancją, casualem oraz ozdobnymi, barokowymi dodatkami. Olivier w całości oddaje się swojej pracy, co widać w każdej kolekcji francuskiej marki.

balmain-kampania-

Balmain

5 listopada klienci H&M będą mogli kupić modele ubrań zaprojektowane specjalnie przez Rousteinga. Wśród oferty znajdą się zarówno kobiece, jak i męskie kroje. Nie możemy się doczekać!

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

„Rytuał Gejszy” Victoria Tsai – recenzja książki

BAFavenue14 lipca 2018

INSTAGRAM: Wygraj mega zestaw kosmetyków i książek!

BAFavenue10 czerwca 2018

Letnia kolekcja MOODO

BAFavenue24 maja 2018