i cała reszta

Odpowiednia dieta a samopoczucie

Odpowiednia dieta a samopoczucie

Podobno „jesteś tym co jesz”. W myśl tego przysłowia, im lepiej i świadomiej się odżywiasz tym lepiej się czujesz. Jeśli karmisz się śmieciowym, byle jakim jedzeniem, a posiłki spożywasz w biegu w tzw. „międzyczasie” to Twój organizm nigdy nie będzie czuł się dobrze i zdrowo, a Ty nigdy nie będziesz mogła powiedzieć o sobie, że masz dobre samopoczucie. Bo czy nie jest tak, że im mniej przykładasz wagę do tego co jesz, tym czujesz się bardziej ospała i pozbawiona chęci do życia i działania?

Wystarczy przeprowadzić mały eksperyment. Przez trzy – cztery tygodnie zamień swoje dotychczasowe nawyki na bardziej zdrowe. Wyeliminuj smażone mięsa, słodycze, gazowane napoje, fast foody i zacznij jeść regularnie pięć posiłków dziennie i nigdy nie omijaj śniadań. Spędzaj więcej czasu w kuchni – gotując, a w sklepie wbierając produkty, zwracaj uwagę na ich jakość. Wyeliminuj kawę i zastąp ją zieloną herbatą. Jedz więcej warzyw, owoców, bakalii, orzechów, ryb i białego mięsa pieczonego lub gotowanego na parze.

kuchnia-gotowanie-1

 

Pierwsze efekty w swoim samopoczuciu zobaczysz już po pierwszych dniach. Nabierzesz więcej energii, twój organizm będzie lepiej funkcjonował, a Tobie wrócą chęci do życia i do aktywniejszego spędzania czasu.

Pod koniec eksperymentu nie będziesz w stanie sobie wyobrazić, że mogłaś żyć inaczej! 🙂

 

 

 

Pokaż komentarz (1)

Komentarzy

  1. 17 stycznia 2015 at 15:14

    Oj z tym to mam problem.Smakuje mi nie zdrowe jedzenie:(.Trzeba się wziąć za siebie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017