i cała reszta

O hiszpańskim tapas

O hiszpańskim tapas

Fot. Coast to Coast Tapas&Coctail Bar

Coraz częściej pojawiające się w menu (a niejednokrotnie będące nawet wszystkim tym, co podaje swoim gościom dana knajpa) tapas, to nic innego jak mniej i bardziej złożone hiszpańskie przekąski. Ich historia związana jest ze spędzaniem wolnego czasu na mieście, w gronie znajomych. Ze spacerowaniem po knajpkach, popijaniem ciekawych trunków oraz gawędzeniem. Tapas kojarzy się więc z przyjemnymi chwilami spędzanymi wśród przyjaciół i właśnie dlatego tak bardzo je lubimy.

Tapas to nie tylko degustacyjne porcje dań podawane do drinków, wina czy piwa, to także kultura ich spożywania. Przekąski mogą być przygotowywane na zimno lub na gorąco. Spożywa się je na stojąco lub przy barze. Nie są traktowane jak standardowe dania, które jada się przy stoliku i rozlicza w całości. Tapas, w zależności od miejsca, w którym się jest, może być np. darmowe, albo rozliczane na podstawie wykałaczek, które pokazuje się obsłudze.

Początkowo tapas były prostymi przekąskami, takimi jak kiełbasa chorizo, sery, oliwki czy owoce morza. Później zaczęły powstawać mini dania, takie jak opiekane ziemniaki z pikantnym sosem, kanapki z wypiekanego na miejscu pieczywa. Aktualnie tapas to bardzo ciekawe zarówno w smaku, jak i wyglądzie propozycje, które łączą w sobie składniki tradycyjne z nowoczesnymi. Ważną cechą tapas jest jednak ich regionalność. Prawdziwe hiszpańskie przekąski przygotowywane powinny być jedynie z lokalnych, tradycyjnych i wysokiej jakości produktów.

Pokaż komentarz (1)

Komentarzy

  1. 15 marca 2016 at 17:38

    Uwielbiam hiszpańską kuchnię.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

probki-bafavenue

Mit o większej skuteczności i intensywności próbek

BAFavenue19 września 2017
rozdanie

Wrześniowe #rozdanie na Instagramie

BAFavenue12 września 2017
apis-pasta-do-zebow-mineraly-morza-martwego-3

Jakie są zalety past do zębów bez fluoru?

BAFavenue31 sierpnia 2017