i cała reszta

Noś tweed!

Noś tweed!

Jeśli miałabyś powiedzieć z czym kojarzy ci się tweed, to pewnie twoją pierwsza myślą byłyby męskie marynarki. I słusznie! Te szyte z tweedu, zwłaszcza zaś jego gatunku o nazwie Harris, są bardzo popularne. Jednak tweed mogą nosić również kobiety.

Ta wełniana tkanina pochodzi ze Szkocji. Nic dziwnego, że to właśnie tam ją wynaleziono. Pierwotnie był gruba, utrzymywała ciepło oraz nie przepuszczała wody, więc świetnie nadawała się do tamtejszego, ponurego klimatu. Współcześnie tweed jest już o wiele lżejszy, dlatego szyje się z niego nie tylko płaszcze na jesień oraz marynarki, ale także kostiumy dla kobiet.

Fot. LaRedoute

Fot. LaRedoute

Co ma w sobie tweed, że udało mu się podbić cały świat? To niezwykła tkanina, która  charakteryzuje się wielobarwnymi wzorami. Dzięki temu, wykonane z niej ubrania mienią się różnymi kolorami. Dodatkowo, marynarki czy żakiety uszyte z tweedu z jednej strony wyglądają oryginalnie, a z drugiej niezwykle gustownie i elegancko. Można łączyć je z koszulami, ale równie dobrze z t-shirtami.

Fot. Just Paul

Fot. Just Paul

Tweed jest gwarancją nienagannego oraz ciekawego wyglądu. Jeśli chcesz się wyróżnić, następnym razem zamiast klasycznej czarnej marynarki, kup tweedowy kostium.

zara-torebka-tweed

Fot. ZARA

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017