i cała reszta

Nasty Gal – Sophia Amoruso

Nasty Gal – Sophia Amoruso

Kim jest właścicielka Nasty Gal, firmy sprzedającej aktualnie własne kolekcje oraz ubrania vintage wyłącznie za pośrednictwem Internetu? Co kryje się za tytułem zwycięzcy w konkursie Business Insider na najseksowniejszego prezesa świata?

LenaDunham-Sophia-Amoruso

Sophia Amoruso z Leną Dunham

Nieco ponad rok temu, 29-letnia wtedy Sophia Amoruso zdobyła pierwsze miejsce w oryginalnym konkursie organizowanym przez jedną z amerykańskich firm. Jakiś czas temu pojawiła się zresztą książka jej autorstwa o bardzo wymownym tytule – „#Szefowa. Najseksowniejszy prezes świata”, w której królowa internetowego handlu odkrywa niektóre ze swoich tajemnic. Warto wspomnieć, że oprócz nietypowego rankingu Business Insider przedsiębiorstwo Nasty Gal zostało w 2012 r. uznane za najszybciej rozwijającą się firmę w handlu detalicznym- wartą niemal 240 milionów dolarów!

nasty-gal-lookbook

z lookbooka Nasty Gal

Na czym polega oryginalność działalności Amoruso? Po pierwsze, firma działa niemal wyłącznie za pośrednictwem Internetu (pierwszy sklep stacjonarny został otworzony w zeszłym roku w Los Angeles), po drugie – do niedawna zajmował się jedynie sprzedażą ubrań vintage. Na taki pomysł młoda Sophia wpadła w wieku zaledwie 22 lat, tuż po rzuceniu studiów i prac dorywczych. Kilka dni temu Amoruso oddała fotel prezesa bardziej doświadczonej Sheree Waterson, sobie zostawiając funkcję dyrektora operacyjnego.

nasty-gal-buty

Nasty Gal

nasty-gal-plaszczyk-i-kostium

Nasty Gal

Do kogo kierowana jest książka wydana przez założycielką Nasty Gal? Przede wszystkim do osób przedsiębiorczych i pomysłowych, szukającej wciąż swojej drogi w życiu, niekoniecznie w branży modowej; to także pełen rad i trzeźwych obserwacji poradnik, który przedstawia wiele zagadnień w zupełnie nowym świetle. Warto przeczytać- bez względu na wiek, wykształcenie i doświadczenie zawodowe.

#szefowa

nasty-gal-lookbook-2

z lookbooka Nasty Gal

nasty-gal-lookbook-6

z lookbooka Nasty Gal

3 komentarze

Komentarz

  1. 29 stycznia 2015 at 14:01

    Bardzo fajny styl

  2. 29 stycznia 2015 at 12:04

    dla odważnych, ale godne podziwu

  3. 29 stycznia 2015 at 12:04

    Podobno chcieć to móc! Chętnie sięgnę po tę książkę!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Let’s Play! Manifest Selfie Project

BAFavenue2 lipca 2019

Moda prosto z Włoch – Italian Collection

BAFavenue19 czerwca 2019

Klapki i sandały projektu Philippe’a Starcka dla Ipanema!

BAFavenue7 maja 2019