i cała reszta

Modelki Age Plus, czyli piękno dojrzałości

Modelki Age Plus, czyli piękno dojrzałości

Ostatnio w światowym modelingu pojawia się coraz więcej tzw. modelek plus size, czyli pań o kobiecych krągłościach. Nie jest to jednak jedyny nowy trend w tej branży – mowa tutaj o trendzie „age plus”, promującej piękno po pięćdziesiątce.

Skąd ten pomysł? Otóż firmy oferujące produkty czy usługi skierowane do seniorów chcą uwiarygodnienia swojego przekazu, w tym celu zaś wybierają zadbane i atrakcyjne panie 50+, które jednocześnie promują wizerunek kobiety dojrzałej i wciąż pięknej.

O wzroście zainteresowania starszymi modelkami świadczy fakt, że w krajach Zachodu powstaje coraz więcej firm wyspecjalizowanych właśnie w tym trendzie. Medialny rozgłos zapewniają reklamy i kampanie, których w ostatnim czasie wciąż przybywa. Warto tu wspomnieć chociażby o Jane Fondzie jako twarzy Loreal czy głośnej kampanii firmy Unilever- Dove Pro-Age (w Polsce reklama ta została wsparta przez znane aktorki- Ewę Kasprzyk, Beatę Tyszkiewicz i Edytę Jungowską ukazane w odważnej sesji fotograficznej). Hitem, który jakiś czas temu zelektryzował internet, była kampania projektantki Karen Walker, ta ukazała panie po siedemdziesiątce w lekko rock’n’rollowym wydaniu, z dużymi, przeciwsłonecznymi okularami na oczach.

karen-walker-age-plus-kampania-1

Karen Walker

proage-dove

Pro Age Dove

Jane-Fonda-Loreal-1

Loreal

 

Cokolwiek nie mówić o obecnych trendach w modzie- niewątpliwie „idzie nowe”. Naturalne, piękne i dojrzałe.

 

 

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017