i cała reszta

Moda wegańska

Moda wegańska

Do tej pory weganie chronili przyrodę nie spożywając mięsa ani innych produktów pochodzenia zwierzęcego. Teraz mogą to robić także kupując ubrania „ekologicznych” projektantów, którzy tak jak oni kochają naturę.

Vege moda jak jest coraz częściej określana, to nowy trend zyskujący z dnia na dzień coraz większą liczbę zwolenników. Projektanci propagujący ten styl nie używają w swych kolekcjach futer czy prawdziwych skór, tłumacząc to troską o życie i zdrowie zwierząt.
Jednym z najbardziej rozpoznawalnych kreatorów vege mody jest Stella McCartney. Jako wegetarianka i projektantka postanowiła tworzyć kolekcje, które będą „ekologiczne”. Od lat konsekwentnie unika materiałów takich jak skóry naturalne czy futra. Torebki, paski czy inne dodatki szyte są z wysokiej jakości skóry ekologicznej.

stella-mccartney-dodatki-budty-torebki

Stella McCartney dodatki z kolekcji FW 2014/15 i SS2015

 

Wśród zwolenników nowego trendu niewątpliwie rozpoznawaną firmą jest Mat&Natt, która zajmuje się projektowaniem toreb damskich. Są one stworzone z materiałów będących najlepszymi odpowiednikami prawdziwych skór; zachwycają również niezwykłym designem i wykończeniami.

M&N-FW14-lookbook

Mat&Natt lookbook FW 2014/15

 

Wegańska moda dociera także, choć z opóźnieniem, do Polski- w listopadzie 2014r. odbyły się pierwsze „Wegańskie Targi Mody”, podczas których niektórzy z polskich projektantów zaprezentowali swoje ekologiczne propozycje.

weganskie-targi-mody

Plakat zeszłorocznych Wegańskich targów Mody

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

ksiazki-dla-urody

Książki dla urody – którą kupić?

BAFavenue7 sierpnia 2017
prezenty-do-50pln-flatlay

Kilka pomysłów na udany prezent babski do 50 zł

BAFavenue31 lipca 2017
konkurs-wakacyjny-instagram-baf

Wakacyjny #konkurs na Instagramie

BAFavenue24 lipca 2017