i cała reszta

Moda unisex

Moda unisex

Podobno kobieta jest najbardziej seksowna wtedy, kiedy nosi męską koszulę i nic poza tym. Jednak, czy już samo założenie męskiego ubrania sprawia, że nasz styl możemy określić jako unisex?

Pojęcie „unisex” oznacza „(jednakowy) dla obu płci”. Kiedy spróbujemy odnieść ten termin do mody, uzyskamy ubrania oraz akcesoria, które mogą być noszone zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Należy przy tym zaznaczyć, iż dla płci żeńskiej unisex nie jest żadnym odkryciem. Dobrze czujemy się z nim od dawna. Już wiek temu, Coco Chanel spopularyzowała wśród kobiet modę na stylizacje wygodne i bliskie męskim wzorcom, a przede wszystkim zaś na spodnie, której przecież do tej pory nosimy na co dzień. A co z mężczyznami?

aloha-from-deer-glowne

Aloha From Deer  (alohafromdeer.com)

W latach 80-tych mężczyźni, zwłaszcza artyści estradowi, sięgali po kroje, które zarezerwowane były dla kobiet, jednak obecnie obserwujemy prawdziwy boom tego zjawiska. Mężczyźni nie boją się założyć różowej koszuli slim fit, nie martwią się, że w rurkach będą wyglądali niemęsko, a zamiast skórzanych aktówek do dłoni, wybierają poręczne listonoszki, które mogą przewiesić przez ramię. Nie stronią również od biżuterii. Coraz częściej w salonach jubilerskich możemy spotkać kolekcje bransoletek dedykowane Panom.

Unisex to nie są jednak męskie ciuchy zakładane przez kobiety, ani damskie zakładane przez mężczyzn, a coś, co może nosić każdy, niezależnie od płci. Dobrym przykładem jest szara bluza z kapturem, która na mężczyźnie będzie leżała jak ulał, a na kobiecie stworzy wrażenie modnego oversize. Tę jedną rzeczą można się dzielić bez potrzeby kupowania drugiej, podobnej bluzy. Jednak moda na unisex raczej nie wynika z oszczędności, a z inspiracji i wymiany na zasadzie: ty weźmiesz coś ode mnie, a w zamian dasz mi coś swojego. W ten sposób powstaje nieco surowy i czasem mdły styl, ale za to taki, który daje poczucie wygody i uwolnienia się z płciowych schematów.

nenukko-unisex-1

NENUKKO (nenukko.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna

BAFavenue29 stycznia 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017

KONKURS Halloween z Golden Rose! WYNIKI

BAFavenue24 listopada 2017