i cała reszta

Moda na Azję!

Moda na Azję!

Jeszcze nie tak dawno temu kierowałyśmy swój wzrok na Zachód. To ze Starego Kontynentu i Stanów Zjednoczonych czerpałyśmy inspiracje i to właśnie stamtąd pochodziły obiekty naszych największych marzeń: ubrania, kosmetyki, dodatki. Od kilku lat obserwujemy zupełnie inną tendencję. Tym razem podążamy za Azją.

Wszystko zaczęło się od kosmetyków. Azjatyckie kremy BB były prawdziwym hitem. Miały pielęgnować, matować i wygładzać cerę lepiej niż jakiekolwiek europejskie preparaty. Z czasem zarówno kremy BB, jak i woda ryżowa, bazy pod makijaż, czy kosmetyki przeciwtrądzikowe, zdobyły szeroką popularność. Obecnie używanie azjatyckich preparatów jest synonimem dobrej pielęgnacji.

Michelle-Phan-youtube

Fot. Michelle Phan (youtube)

Następnie Azjatki zaczęły podbijać serca Internautek. Najsłynniejsza vlogerka pochodzenia azjatyckiego, Michelle Phan, ma ponad 7 milionów subskrybentów na YouTube’ie! To zawrotna liczna, której mogą jej pozazdrościć polskie vlogerki. Inne znane w sieci Azjatki to: Fashionista804, HeyyyJune, Clothesencounters, So Young’s Beauty Room.

Fot. Heyyyjune

Fot. Heyyyjune

Świat mody również nie pozostał obojętny na piękno I estetykę Azjatów. Wystarczy wspomnieć tutaj chociażby o modelkach, które na wybiegach niewątpliwie wyróżniają się swoją egzotyczną urodą i zachwycają designerów. Do najsłynniejszych należą: Liu Wen,  Tao Okamoto, Du Juan, Sui HeFei Fei Sun. Natomiast najgorętszymi nazwiskami wśród projektantów są: Jonathan Liang, Yohji Yamamoto i Limi Feu.

yamamoto-ground-y-1

Yamamoto – Ground Y

Azja jest wszędzie: w przemyśle kosmetycznym, na wybiegach mody, w pracowniach projektantów, na najważniejszych portalach internetowych, a także w kuchni. Dasz się jej skusić?

Pokaż komentarz (1)

Komentarzy

  1. 10 sierpnia 2015 at 11:39

    dokładnie Azja jest wszędzie,Polskę też opanowała!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna

BAFavenue29 stycznia 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017

KONKURS Halloween z Golden Rose! WYNIKI

BAFavenue24 listopada 2017