Uroda

Medycyna estetyczna zimą? TAK!

Medycyna estetyczna zimą? TAK!

Zimą brak promieni słonecznych doskwiera nam na co dzień. Choć nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę, nie tylko nasze samopoczucie na tym cierpi. Równie mocno, jeżeli nie bardziej, zmiany pogodowe odczuwa nasza skóra.

Oprócz braku słońca, w zimie bardzo dużo czasu spędzamy w zamkniętych, często klimatyzowanych pomieszczeniach, w których zbyt mało świeżego powietrza, na dodatek większość dnia spędzamy przy sztucznym oświetleniu. Pod wpływem takich czynników skóra staje się szara i zmęczona, na twarzy mogą pojawiać się różne niedoskonałości, a cera ostatecznie staje się albo przesuszona, albo zbyt świecąca się i tłusta.

Dlatego szczególnie w tym okresie oprócz codziennej pielęgnacji domowej, warto zainteresować się zabiegami medycyny estetycznej. Są one w stanie w szybki i skuteczny sposób odwrócić zachodzące zmiany i tym samym znacznie poprawić wygląd skóry, przywracając jej zdrowie.

W okresie, gdy słońca jest znacznie mniej, szczególnie polecane są zabiegi oczyszczające, odnawiające i regenerujące, takie jak odpowiednio dobrane do rodzaju skóry peelingi czy mezoterapia (zabieg polegający na wprowadzaniu do skóry substancji czynnych). Dzięki takim działaniom skóra odzyskuje blask, świeżość i elastyczność.

Zima to czas dla regeneracji skóry wręcz idealny. Małe nasilenie promieni UV sprzyja uzyskaniu odpowiednich efektów oraz szybszemu i prawidłowemu gojeniu się naskórka.

4 komentarze

Komentarz

 1. 10 stycznia 2016 at 12:48

  Skóra zimą wymaga odpowiedniej pielęgnacji, takie zabiegi medycyny estetycznej to bardzo dobre rozwiązanie 🙂

 2. 3 stycznia 2016 at 22:45

  Zawsze warto dbać o siebie, zimą szczególnie zapewnić należy sobie ciału i duszy bezpieczny komfort!

 3. 1 stycznia 2016 at 13:08

  🙂

 4. 30 grudnia 2015 at 20:58

  🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

Więcej w kategorii Uroda

Szybka recenzja VIANEK Rewitalizujący żel myjący do twarzy

BAFavenue19 marca 2018

Totalne złuszczenie stóp – Nivelazione EKSPRESOWA GŁADKOŚĆ Profesjonalny zabieg złuszczający do stóp

BAFavenue15 marca 2018

Create Your Style by ShinyBox – jubileuszowe pudełko Schwarzkopf

BAFavenue8 marca 2018