Uroda

Makijaż permanentny – zbiór informacji

Makijaż permanentny – zbiór informacji

Makijaż permanentny jest znany i powszechnie używany nie od dziś, jednak nadal wiele z nas obawia się go. Przygotowaliśmy więc kilka podstawowych informacji, które rozwieją wasze wątpliwości.

 

Jak się go wykonuje?

Makijaż permanentny wykonuje się za pomocą wstrzyknięcia pod skórę naturalnych barwników. Efekt utrzymuje się kilka lat, ale z czasem nieco blednie. Technika wykonywania makijażu podobna jest do tatuowania, z tym że pigmenty wstrzykuje się o wiele płycej, a całość zabiegu przebiega w znieczuleniu miejscowym.

 

Co najczęściej jest malowane?

Kobiety najczęściej decydują się na zrobienie makijażu permanentnego na ustach, powiekach oraz brwiach. Makijaż ten powinien być wykonywany tylko przez doświadczoną linergistkę. Wtedy masz pewność, że efekt będzie zadowalający.

 

Jaki jest koszt?

Cena samego zabiegu waha się w zależności od gabinetu. Koszt konturu i wypełnienia ust to około 900 złotych, brwi około 600, a kresek na powiekach górnych – 450.

 

Zalety i wady makijażu permanentnego

Zalety makijażu permanentnego są bezsprzeczne. Sprawia on, że usta wydają się pełniejsze, spojrzenie bardziej świeże, a brwi gęstsze. To nie tylko oszczędność czasu spędzanego każdego dnia przed lustrem, ale także sposób na zwiększenie pewności siebie. Należy jednak pamiętać, że przez pierwszych kilkanaście dni po zabiegu na twarzy może utrzymywać się obrzęk, a kolory będą wydawały się bardzo intensywne, nawet jeśli zdecydujesz się na naturalne odcienie. Dlatego też, nie wykonuje się makijażu permanentnego zaraz przed ważnym wydarzeniem, na przykład ślubem.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

Więcej w kategorii Uroda

Wakacyjny makijaż. Mini-recenzje kolorówki.

BAFavenue28 lipca 2019

Shinybox MAJ 2019

BAFavenue2 lipca 2019

Absolutny MUST HAVE! JOICO Defy Damage – recenzja

BAFavenue20 czerwca 2019