i cała reszta

Maison Martin Margiela SS2015 – pierwsza kolekcja Galliano

Maison Martin Margiela SS2015 – pierwsza kolekcja Galliano

John Galliano jest uważany za jednego z największych skandalistów świata mody. Teraz powrócił jako dyrektor kreatywny Maison Martin Margiela i całkiem niedawno zaprezentował swoją kolekcję haute couture na sezon wiosna-lato 2015. Czerwień połączona z czernią i teatralnością- oto typowe cechy kolekcji Galliano.

Wcześniej projektant Diora, wydalony z tego domu mody, przez kilka lat nie miał stałego miejsca pracy. Dopiero ostatnio, dzięki propozycji włoskiego biznesmena, który przejął markę Margieli, mógł powrócić na pełnoetatowe stanowisko.

Projektant słynie z bardzo awangardowych i niecodziennych kreacji, co zresztą podkreśla jego najnowsza kolekcja. Sam pokaz również zakrawał na ekstrawagancję- Galliano zaprosił jedynie 100 gości.

Nie na darmo twierdzi się, że twórca nowej kolekcji dla Margiela jest najbarwniejszą postacią w świecie mody; o ile kolory w najnowszym haute couture są raczej dość jednolite (wspomniana czerwień i czerń przełamana bielą czy złotem) to elementem przyciągającym największą uwagę są plastikowe, przezroczyste kieszenie zestawione w kontraście z bogato zdobionymi płaszczami czy muszle, kawałki luster (!) przy jednych zestawach z zachowaniem całkowitej ascezy dodatków przy drugich. Taki misz-masz i fantazyjne połączenie faktur i fasonów typowe dla nieobliczalnego i uwielbianego Galliano.

1 z 11
Użyj strzałek ← → aby zobaczyć kolejny slajd

 

 

margiela-galliano-1

1 z 11
Użyj strzałek ← → aby zobaczyć kolejny slajd

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017