i cała reszta

Lena Dunham – Nie taka dziewczyna

Lena Dunham – Nie taka dziewczyna

Lena Dunham to jedna z najbardziej uznanych aktorek amerykańskich młodego pokolenia. Światową popularność zdobyła dzięki swojej roli w serialu HBO „Girls”. Właśnie do nazwy tego serialu nawiązuje tytuł bestselleru jej autorstwa.

Książka „Nie taka dziewczyna” to zbiór esejów i przemyśleń Leny, która opowiada swoją drogę ku dorosłości. Porusza ona tematy, które są znajome każdemu dwudziestolatkowi, a mianowicie pierwsze rozczarowania, randki, nieszczęśliwe zakochania, ale przede wszystkim próbę pogodzenia się z własną osobowością i ciałem.

Lena Dunham w swojej książce dotknęła spraw bolesnych i trudnych, ale opowiedziała je w sposób zabawny i autoironiczny. To powieść dla osób, które są na życiowym zakręcie i poszukują „własnego ja”, gubiąc się przy tym wśród oczekiwań mediów, społeczeństwa, rodziny i swoich własnych. Lena, przytaczając sytuacje z własnego doświadczenia, stworzyła drogowskazy dla innych niepewnych osób, które pragną jedynie szczęścia i życia w zgodzie z samym sobą.

Książka „Nie taka dziewczyna” nie jest utrzymana w cukierkowej konwencji. Nie rozwiąże wszystkich problemów i nie będzie lekarstwem na całe zło. Z pewnością jednak pozwoli uwierzyć, że bez względu na wszystko, można w pełni siebie zaakceptować.

lena_dunham-nie-taka-dziewczyna

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna

BAFavenue29 stycznia 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017

KONKURS Halloween z Golden Rose! WYNIKI

BAFavenue24 listopada 2017