Uroda

Łamiące się paznokcie – jak z tym walczyć?

Łamiące się paznokcie – jak z tym walczyć?

Dłonie to wizytówka każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że chcemy, by były one zadbane. Jednym z najczęstszych problemów związanych z pielęgnacją dłoni są łamliwe paznokcie. Dowiedz się, jak temu zaradzić…

W pierwszej kolejności pomyśl o zmianie diety. Być może brakuje w niej mikroelementów, które są pomocne w wzmacnianiu paznokci. Swój codzienny jadłospis uzupełnij o jajka, ryby, oliwę z oliwek, zielone i czerwone owoce oraz warzywa. W ten sposób dostarczysz swojemu organizmowi cynk, witaminę A, E, witaminy z grupy B oraz żelazo. Jeśli zaś pijesz dużo kawy lub palisz papierosy, ogranicz te używki.

Kolejnym ważnym elementem pielęgnacji łamliwych paznokci jest ich nawilżanie oraz regeneracja. Najlepszym sposobem na natłuszczenie paznokci jest ich systematyczne moczenie w lekko ciepłej oliwie. Kilka razy dziennie używaj także kremu do rąk i nie zapomnij o zakupie aptecznej odżywki.

rekawiczki-gumowe

Aby wyeliminować problem łamliwych paznokci, należy ograniczyć do minimum kontakt z detergentami oraz nadmiernym moczeniem dłoni. Dlatego też, podczas sprzątania oraz mycia naczyń zawsze używaj gumowych rękawiczek!

Pamiętaj również, aby zrezygnować z malowania paznokci i ich piłowania metalowymi pilnikami.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

Więcej w kategorii Uroda

Sposób na alergie kontaktowe. Pielęgnacja skóry serią Metalscreen NUEV

BAFavenue31 grudnia 2018

Shiny Christmas by ShinyBox

BAFavenue27 grudnia 2018

Testuję maseczki w płachcie z mojaazja.eu

BAFavenue17 grudnia 2018