i cała reszta

Kreator stylu – Nicola Formichetti

Kreator stylu – Nicola Formichetti

Nicola Formichetti – doceniany w Azji, Europie i w Stanach Zjednoczonych stylista, projektant i redaktor magazynów modowych. Do niedawna dyrektor kreatywny MUGLER. Kreator wizerunku m.in. Lady Gagi. Aktualny dyrektor artystyczny Diesel.

Wydaje się, że jego życie nabrało tempa od momentu podjęcia współpracy z Thierry Muger (ówcześnie marka działała głównie na rynku perfum) w 2010 roku. Dzięki szaleństwu, oryginalności i prowokacji jaką posiadają projekty i stylizacje Nicoli, MUGLER (nowy dyrektor kreatywny skrócił nazwę) szybko wrócił na wybiegi i do świata wielkiej mody. Marka znowu zaczęła być doceniana i tętnić życiem. Niezrozumiała dlatego była decyzja o rozstaniu. Nicola pracował dla MUGLER dwa lata i trzeba przyznać, że wiele w tym czasie zdołał zdziałać.

mugler-formichetti-runway-11

Fot. MUGLER AW 2010

MUGLER-SPRING-2012-runway

Fot. MUGLER SS 2012

Choć na dzisiejsze uznanie zapracował sobie również dzięki bezpośredniej współpracy z gwiazdami, głównie z Lady Gagą, z którą stworzyli bardzo oryginalny i zgrany duet. Wszystkie najbardziej odważne, ekstrawaganckie i prowokacyjne stroje to jego robota. Natomiast jak sam podkreśla Gaga często go inspirowała, podpowiadała, tworzyła razem z nim. Kreacja, która okazała się najbardziej kontrowersyjną i  wywołała największą lawinę krytyki, to oczywiście mięsna suknia, w której Gaga pojawiła się na MTV Video Music Awards w 2010 roku. Natomiast każda stylizacja tych dwojga była istnym szałem. Stylizacje gwiazdy na pewno miały bardzo duży wpływ na stałe zainteresowanie i tak ogromną popularność. Często mówiło się o tym w co była ubrana, a nie co zaśpiewała, czy powiedziała, dlatego z czystym sumieniem można przyznać, że Nicola sprostał zadaniu.

Lady-Gaga-Nicola-Formichetti-runway

Fot. MUGLER, Lady Gaga i Nicola Formichetti na wybiegu podczas pokazu

Lady Gaga nie była jedynym „przedsięwzięciem” Formichetti. Wylansował on również Zombie Boya czy Kim Kardashian, która kojarzyła się wcześniej jedynie z gorszą kategorią celebryctwa.

zombie_boy_mugler_campaign

Fot. MUGLER

Nicola wziął udział w tworzeniu kalendarza Playboy & Diesel, którego efekt końcowy grzecznością nie zaskoczył. Zdjęcia do kalendarza robił sam Terry Richardson, a za prezentowane przez modelki stylizacje odpowiedzialny był właśnie Nicola. Aktualnie Formichetti związał się z marką Diesel, gdzie pełni funkcję dyrektora artystycznego. Pierwsza kolekcja i towarzysząca jej kampania reklamowa oczywiście wywołała lawinę pytań i krytyki. Głośno było i będzie – to pewne.

TerryRichardson-Playboy-Diesel1

Fot. Playboy & Diesel

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Jesienna kampania MOODO – musicie to zobaczyć! :)

BAFavenue11 sierpnia 2018

„Rytuał Gejszy” Victoria Tsai – recenzja książki

BAFavenue14 lipca 2018

INSTAGRAM: Wygraj mega zestaw kosmetyków i książek!

BAFavenue10 czerwca 2018