Uroda

Kosmetyki bez konserwantów?

Kosmetyki bez konserwantów?

Mat. prasowe be organic

Niestety taka jest prawda – to, co w 100% naturalne, znacznie szybciej podlega procesom rozkładu i fermentacji. Dlatego kosmetyki pozbawione jakiejkolwiek chemii i utrwalaczy posłużą nam nie dłużej niż kilka dni.

Jako, że to właśnie konserwanty uważane są za najbardziej kontrowersyjne składniki kosmetyków pielęgnacyjnych, wiele szanujących się marek kosmetycznych, wszelkimi możliwymi sposobami stara się parabeny zastąpić czymś bardziej naturalnym, ekologicznym i odpowiednim. To niezwykle ważne, gdyż niezabezpieczony kosmetyk, to z czasem źródło grzybów i bakterii. Warto w tym miejscu podkreślić, że każdy produkt posiada w recepturze składnik, który odpowiada za przedłużenie jego przydatności (nawet do kilku lat!). Te organiczne również. Jak potwierdza kosmetolog Magdalena Jochemska, ekspert be organic – kosmetyki naturalne także zawierają konserwanty. Są to jednak bezpieczne środki dopuszczone przez instytucje certyfikujące. Zaliczamy do nich np. benzoesan sodu, który naturalnie występuje w jabłkach, śliwkach, żurawinie, jagodach, borówkach, goździkach czy grzybach, czy sorbinian potasu, obecny w owocach jarzębiny europejskiej – przekonuje. Inne substancje konserwujące dopuszczone do wykorzystania w kosmetykach organicznych to kwasy: cytrynowy, benzoesowy, mrówkowy sorbinowy oraz salicylowy i jego sole.

Utrwalacze, o ile należą do tych naturalnych, niczym nam nie zagrażają. Inaczej jest w przypadku chemicznych związków, które powinno się omijać zarówno w przypadku żywności, jak i kosmetyków czy innych produktów codziennego użytku. Pamiętajcie – zdrowie najważniejsze! Dlatego czasami warto jest wydać kilka złotych więcej na produkt, co do którego mamy pewność, że jest w pełni bezpieczny; albo poświęcić trochę czasu na produkcję własnych roślin (zioła, warzywa, owoce itp.) czy kosmetyków (aktualnie na rynku jest wiele firm, które dostarczają różnego rodzaju surowce kosmetyczne, z których można komponować swoje ulubione kosmetyki).

Pokaż komentarz (1)

Komentarzy

  1. 19 sierpnia 2015 at 09:20

    Naturalne sa zawsze najlepsze !! 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

Więcej w kategorii Uroda

Kosmetyczne właściwości rozmarynu i kosmetyki Buña

BAFavenue24 listopada 2017

RECENZJA tołpa: green oils. Orzeźwiający żel peelingujący do mycia twarzy

BAFavenue24 listopada 2017

Lumene Lähde: płyn micelarny i krem na noc

BAFavenue11 listopada 2017