Kompleksowa pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów nie może ograniczać się jedynie do umycia ich kilka razy w tygodniu. Jeśli chcesz, by twoje włosy były mocne, lśniące, a przede wszystkim zdrowe, musisz wdrożyć kompleksowy plan działania.

  1. Szampon. Podstawą codziennej pielęgnacji włosów jest oczywiście szampon. Pamiętaj jednak, że wcale nie musi zawierać silnie myjących składników, by dokładnie oczyścić skórę głowy oraz włosy. Jeśli zmagasz się ze słabymi włosami, rozdwajającymi się końcówkami, czy nadmiarem sebum, wybieraj delikatne preparaty pozbawione silikonów i parabenów.
  2. Odżywka. Odżywka to taka sama konieczność jak szampon. Zawsze po umyciu włosów nałóż na nie odżywkę (od ucha w dół). Jej zadaniem jest nawilżenie i regeneracja włosów oraz ułatwienie ich rozczesywania. Na rynku znajdziesz szeroką gamę odżywek. Jeśli nie lubisz trzymać ich na włosach, wybierz te bez spłukiwania.
  3. Maska. Maska do włosów powinna towarzyszyć ci przynajmniej raz w tygodniu. W zależności od potrzeb, możesz wybrać nawilżającą, przeznaczoną dla włosów farbowanych, zniszczonych, suchych, czy przetłuszczających się. Dzięki regularnej kuracji maskami, dostrzeżesz pozytywną różnicę w kondycji swoich włosów.
  4. Ochrona końcówek. To właśnie końcówki najbardziej narażone są na złe warunki atmosferyczne czy wysoką temperaturę nawiewu suszarki. Dlatego też należy o nie szczególnie dbać. Codziennie smaruj je jedwabiem lub spryskaj odżywczymi olejkami w mgiełce. Skutecznie podziała także olej arganowy.
  5. Kuracje nocne. Dla wyjątkowo zniszczonych i potrzebujących odżywienia włosów, proponuje się kuracje nocne. Wystarczy nałożyć na włosy odrobinę wybranego przez siebie oleju (na przykład kokosowego, z pestek śliwki), zabezpieczyć je czepkiem, a rano dokładnie umyć. Taki zabieg warto powtarzać raz w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *