LifeStyle

Kilka powodów dla których warto sięgać po kolorowanki dla dorosłych

Kilka powodów dla których warto sięgać po kolorowanki dla dorosłych

To nie tak, że kolorowanki zarezerwowane są dla najmłodszych. Jak wskazują badania oraz coraz bardziej rozpowszechniający się trend – mogą one stanowić również wypełnienie czasu dorosłych. Co dzięki nim zyskujemy?

1. Przede wszystkim choć na chwilę odrywasz się od codziennych problemów, zmartwień i lądujesz w tak odległym dzisiaj, beztroskim dziecięcym świecie.

2. Skupiając się na kolorowaniu musisz odłączyć się całkowicie od wszystkiego co dookoła – zostajesz Ty, kredki, kolorowanka oraz opcjonalnie muzyka. Nie ma więc mowy o stresie, nerwach. Wyciszasz się i relaksujesz.

3. Kolorowanki to nie tylko forma terapii odstresowującej, ale świetna zabawa. Są one niezwykle szczegółowe, skomplikowane i zawiłe, więc i roboty z nimi wiele. Należy dobrać kolory, stworzyć odpowiednie kompozycje oraz skupić się na dokładności.

4. Rozwijają one również poczucie estetyki, Twoją artystyczną duszę oraz co najważniejsze – kreatywność

Jedna sesja z kolorowanką w roli głównej, a Twoje samopoczucie z pewnością znacznie się polepszy, głowa oczyści, a nadmiaru stresu i problemów znacznie się zmniejszy. Natomiast kreatywność, którą będziesz pielęgnowała, przyniesie na gotowe, często niebanalne rozwiązania.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

LifeStyle

Więcej w kategorii LifeStyle

konkurs-wakacyjny-instagram-baf

Wakacyjny #konkurs na Instagramie

BAFavenue24 lipca 2017
konkurs-wakacyjny-facebook

Wakacyjny konkurs na Facebooku

BAFavenue24 lipca 2017
wroclawkie-zoo-akwarium-GLOWNE

Wrocławskie ZOO – album

BAFavenue12 lipca 2017