i cała reszta

Kawa a metabolizm

Kawa a metabolizm

Nowy Rok to i nowe postanowienia, które w przypadku kobiet wiele mają wspólnego z odchudzaniem, zmianą sposobu odżywiania się, ćwiczeniem i dążeniem do figury idealnej. Gorączkowo więc rozpoczynamy poszukiwania produktów, które nie tylko będą zdrowe, sycące i małokaloryczne, ale również takich, które przyspieszą metabolizm. Choć na co dzień nie wczytujemy się aż tak bardzo we właściwości artykułów spożywczych, które posiadamy w kuchni, to zapewniamy, że znajdziesz w niej co najmniej kilka takich produktów, a jednym z nich,  jest tak dobrze znana Ci kawa.

Kawa, a w zasadzie zawarta w niej kofeina, przyspiesza metabolizm, spalanie tłuszczów i reguluje procesy trawienne. Dodaje energii, pobudza organizm i zwiększa jego wydajność; pozytywnie wpływa na koncentrację. Chwilowo przyspiesza akcję serca i podnosi ciśnienie krwi. Ponadto zmniejsza ryzyko występowania cukrzycy typu 2 czy udaru mózgu. Warto pamiętać również o tym, że kawa to nie tylko kofeina i zawiera w sobie o wiele więcej dobroczynnych składników. Są nimi m.in. antyoksydanty, pierwiastki takie jak: fosfor, wapń, magnez, potas, żelazo, sód, mangan, cynk, chrom, a także kwasy tłuszczowe, kwasy organiczne czy witaminy z grupy B.

Aby w pełni wykorzystać potencjał i właściwości kawy, należy pić ją bez żadnych dodatków (np. bez cukru, bez mleka), które nie wpływają korzystnie na jakość naparu.

3 komentarze

Komentarz

  1. 25 stycznia 2016 at 18:34

    O tym, że kawa zawiera tyle cennych właściwości nie wiedziałam. To prawda, że wspomaga ona przemianę materii, bo moja siostra nie narzeka na swoją figurę. 😉 Ja jestem smakoszem herbaty, też czarnej ale bez kofeinowej.

  2. 13 stycznia 2016 at 23:45

    Ciesze się z tego,bo jestem ogromnym wielbicielem kawy 🙂

  3. 10 stycznia 2016 at 15:23

    Szkoda tylko, że kawa zakwasza organizm, przez co później wiele ludzi cierpi ze strony układu pokarmowego…

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017